Vistara 737’deki üç yolcu, uçağın şiddetli türbülansa girmesi sonucu ağır yaralandı. Olay, dün Kalküta’dan Mumbai’ye giden Vistara UK775 uçağında meydana geldi…

Türbülans, her gün binlerce uçuşu etkiler ve çoğu olayın yolcular üzerinde çok az etkisi vardır. Ancak, nadir durumlarda, şiddetli türbülans uçuşları etkileyerek yolcular için ciddi bir tehlike oluşturabilir. 7 Haziran’da dün Mumbai’den Kalküta’ya giden Vistara UK775 uçuşunda meydana gelen olay budur.

Uçuş, Mumbai Havalimanı‘ndan yerel saatle 13:48’de kalktı ve Kalküta’ya 2 saat 30 dakikalık yolculuğuna başladı. Yolculuk ilk iki saat sorunsuz geçti. Ancak, inişten sadece 15 dakika önce, uçak çok az uyarı vererek ciddi bir türbülansa girdi ve yolcular habersiz kaldı.

Uçuş, yerel saatle 16:28’de Kalküta’ya güvenli bir şekilde indi ve başka olağandışı hava olayları yaşanmadı. Yerde, yaralı yolculara yardım etmek için sağlık ekipleri hazır bulundu ve uçuşta da ilk yardım uygulandı.

Yaralanmaların beşi hafifti ve havaalanı tıbbi tesislerinin ötesinde daha fazla kontrol gerektirmedi. Ancak, üç yaralanma ciddi olarak sınıflandırıldı.

Çevrimiçi kaynaklar , bir yolcunun kolunun kırıldığını (koltuk 39F), bir yolcunun alnında kesik olduğunu (koltuk 30B) ve üçüncü bir yolcunun (koltuk 26A) omurilik yaralanması geçirdiğini gösteriyor…

Olay, VT- TGE tescilli bir Vistara Boeing 737-800‘de meydana geldi. Uçak, Haziran 2019’dan beri Vistara ile uçuyor ve daha önce Jet Airways’e aitti.

Uçak, olayın meydana gelmesinden bu yana Kalküta’da bekliyor ve henüz üssüne geri dönmedi. 737, türbülans nedeniyle herhangi bir hasar oluşmadığından emin olmak için muhtemelen ön kontrollerden geçecek. Ayrıca Vistara, olayın şu anda öncelikli olarak araştırıldığını doğruladı…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!