HaberlerLibya

Venezuela : Hafter’in Uçağı Caracas’a İndi!

Venezuela’da muhalif lider Juan Guaido, Pazartesi günü Washington’da Amerikan Devletleri Örgütü (OAS) toplantısında yaptığı konuşmada Libya Ulusal Ordu komutanı Halife Hafter’in ‘özel jetiyle Pazar günü Venezuela’ya gittiğini’ iddia etti ama bu iddia daha sonra ekibi tarafından “Hafter’in değil, özel jetinin gittiğini teyit ediyoruz” olarak düzeltildi….

Venezuela’da yayımlanan El Nacional gazetesinin haberine göre Guaido, fazla ayrıntı vermeden “Dün, Libyalı isyancı Halife Hafter’in uçağı indi” dedi. Guaido’nun ekibi de daha sonra yazılı açıklamasında uçağın iniş tarihinin 7 Haziran olduğunu doğruladı ancak uçağın içinde Hafter’in bulunup bulunmadığına dair teyitli bir bilgileri olmadığını ifade etti.

Açık kaynaklarda da Hafter’in özel jetinin Venezuela’nın başkenti Caracas’a indiği görülüyor.


Halife Hafter ve Ulusal Ordu üst düzey yetkilileri, Fransız yapımı Dassault Falcon 900 tipi, P4-RMA kuyruk numaralı özel jeti kullanıyor.


Libya ile ilgili gelişmeleri takip eden liveumap.com internet sitesi de P4RMA kuyruk numaralı uçağın Bingazi Benina havalimanından kalkıp Moritanya Nouakchott – Oumtounsy Havalimanı üzerinden Caracas Simon Bolivar Maiquetia Havalimanı’na vardığını aktardı.


Ama uçağın içinde Hafter’in bulunduğuna dair kamuya açık kaynaklarda ise herhangi bir teyitli bilgi yok.


Hafter’in P4RMA kodlu uçağı, Flightradar24 internet sitesindeki verilere göre 24 Nisan’da da Caracas’a inmişti…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!