HaberlerHavayoluRusyaSeyahatSivil Havacılık

Utair Ve Ural Havayolları Türkiye Uçak Biletlerinin Parasını İade Edecek!

Rus havayolu şirketi Utair ve Ural Havayolları’ndan ayrı ayrı yapılan açıklamalarda, Türkiye ve Zanzibar seferleri için satın alınan biletlerin parasının iade edileceği bildirildi…

Utair basın dairesinin açıklamasında, Havayolu şirketinin 15 Nisan-31 Mayıs tarihleri arasında Grozni ve Mahaçkale’den İstanbul’a ve Moskova’dan Zanzibar’a yapılacak uçak seferlerinin ve bilet satışlarının sonlandırılacağı belirtildi.

Açıklamada, ayrıca Utair yolcularının elindeki biletleri daha geç tarihlere kaydırabilecekleri ya da zorunlu iade karşılığında paralarını iade alabilecekleri ifade edildi.

Şirketin basın dairesinden Rus basınına yapılan açıklamada, Utair’in İstanbul’a sadece Grozni ve Mahaçkale’den, Zanzibar’a ise Moskova’dan uçuş gerçekleştirdiği kaydedildi.

Ural Havayolları basın dairesi de buna benzer bir açıklamada bulunarak, şirketin Türkiye için iptal edilen seferlerin bilet paralarını yolculara iade edeceğini duyurdu.

15 Nisan – 1 Haziran 2021 tarihleri arasında Türkiye’ye ya da Türkiye’den uçmak üzere tarifeli veya charter bileti olan Ural Havayolları yolcuları, ceza ödemeden zorunlu para iadesi alabilirler.

Öte yandan açıklamada, Rusya vatandaşlarının Türkiye’den dönüş prosedürü ve geri dönüş seferleri takviminin daha sonra açıklanacağı ifade edildi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından yapılan açıklamada, 15 Nisan’dan mayıs ayının sonuna kadar Türkiye için 600 bine yakın tur satışının yapıldığı belirtilmişti.

Utair, Rusya’nın en büyük 10, Ural Havayolları ise en büyük 5 havayolu şirketi arasında yer alıyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!