HaberlerTurkish Cargo

Turkish Cargo İki Haftada 438 Seferle 50 Bin Ton Kargo Taşıdı!

Turkish Cargo, son iki haftada 400’den fazla seferle 50 bin ton kargo taşıdı. Açıklama THY Genel Müdürü tarafından yapıldı…

Türkiye’deki tüm yolculu seferlerin (tahliye uçuşları hariç) durmasıyla birlikte gözler kargo uçuşlarına çevrildi. COVID-19 salgını dolayısıyla özellikle sağlık malzemelerinin uçaklarla taşınması önem kazandı.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Son İki Haftaya Dair Verileri Paylaştı.

Dünyanın yükünü taşıyoruz! Kargo seferlerimiz ile dünyanın dört bir tarafına yine ulaşıyoruz. Son 2 haftadır 400’den fazla kargo seferi ile 50.000 ton kargoyu taşıdık. Bu mücadelede yer alan ekibimize teşekkürler.

Koronavirüs salgını sürecinde Türk Hava Yolları filosundaki büyük gövdeli yolcu uçakları, Turkish Cargo tarafından kargo seferlerinde kullanılmaya başlandı.

Turkish Cargo, filosundaki 25 kargo uçağı ve THY’nin yolcu uçaklarıyla dünyanın birçok noktasına seferler yapıyor. Şirketin yolcu uçaklarıyla 5 bin ton ilave kapasite oluşturmuş durumda.


Dünyada Altıncı Sırada

Şubat ayı itibarı ile küresel olarak yüzde 4,8’lik pazar payına ulaşan hava kargo şirketi, Ocak-Mart 2020 döneminde 376 bin ton kargo ve posta taşıdı.

Uluslararası hava kargo bilgi sağlayıcısı World Air Cargo Data (WACD) Şubat 2020 verilerine göre, Turkish Cargo, bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 11 oranında büyüme gerçekleştirdi ve global hava kargo sıralamasında 6’ncı sıraya yükseldi…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!