Türkiye’nin 9 Avrupa ülkesine kapıyı kapatmasının ardından dün saat 08.00’de gelen uçuşlar durduruldu…

Türkiye’nin 9 Avrupa ülkesine kapıyı kapatmasının ardından dün saat 08.00’de gelen uçuşlar durduruldu. THY uçakları Almanya, Fransa, Hollanda, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya ve İsveç’e 158 seferde yolcu götürüp boş döndü.

Türkiye’nin koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında uçuş yasağı getirdiği ülke sayısı 14’e çıkınca, Türk Hava Yolları (THY)’nın bu ülkelere yaptığı seferlere ilişkin iptal kararları da arttı. 3 Şubat’tan itibaren Çin ile 23 Şubat’tan itibaren İran ile 29 Şubat’tan itibaren de Irak, İtalya ve Güney Kore ile yapılan uçuşlar yasak kararları THY tarafından hızlıca uygulandı.


DÜN SABAH BAŞLADI

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında alınan kararla 9 Avrupa ülkesiyle uçuşların durdurulması üzerine THY, Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç ve Hollanda’ya uçuşları, dün sabah 08.00’den itibariyle durdurdu.

UÇAKLAR DOLU GİDİP BOŞ DÖNDÜ

Türk Hava Yolları’nın 9 Avrupa ülkesine giden uçakları boş döndü. Dün, saat 08.00-24.00 saatlerin arasında THY, yolcu götürüp boş dönen 158 sefer icra etti. THY’den alınan bilgilere göre; bundan sonra söz konusu 9 Avrupa ülkesine yapılacak seferler yolcu talebine göre düzenlenecek. THY benzer bir yöntemi ilk uçuş yasağı koyduğu Çin için de başlatmıştı. Ardından Taylan, Güney Kore, İran ve Irak’a ilişkin seferler de aynı yöntemle düzenlenmişti. THY’nin Koronavirüs salgını kapsamında şimdiye kadar 2 bin civarında uçuş iptal ettiği belirlendi…

Senin İçin Önerilenler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!