Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, dün 17 ülkeden 25 sefer ile 5 bin 284 Türk vatandaşının daha Türkiye’ye getirildiğini belirtti. Toplam 25 bin vatandaşımız Türkiye’ye getirilecek…

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, dün 17 ülkeden 25 sefer ile 5 bin 284 Türk vatandaşının daha Türkiye’ye getirildiğini belirtti. Toplam 25 bin vatandaşımız Türkiye’ye getirilecek. Koronvirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yurt dışında kalan Türklerin tahliyesine devam ediliyor.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, dün 17 ülkeden 25 sefer ile 5 bin 284 Türk vatandaşının daha Türkiye’ye getirildiğini bildirdi.


Tahliye Uçuşları Sürüyor

Bugün de Türk Hava Yolları’nın tahliye uçuşları devam etti. Malezya, Singapur, Karadağ, ABD, Azerbaycan, İsviçre, Ukrayna ve Fransa’dan binlerce Türk vatandaşı Türkiye’ye getirildi.

25 Bin Türk Vatandaşı Daha Gelecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, birinci aşamada 70’ten fazla ülkeden 39 binden fazla Türk vatandaşının Türkiye’ye getirildiğini, yaklaşık 25 bin vatandaşın daha, ramazan ayı ve Ramazan Bayramı’nı evlerinde geçirebilmesi amacıyla ikinci tahliye kapsamındaki çalışmalarla getirileceğini ifade etmişti.

Türk Hava Yolları, 20 Nisan’da başlattığı tahliye operasyonu ile 59 ülkeden 195 sefer planladı. Türkiye’ye gelmek için başvuruda bulunan vatandaşlarımızın 28 Nisan’a kadar yurda getirilmesi hedefleniyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!