Türkiye’de 11 Mart tarihinde tespit edilen corona virüsü salgını nedeniyle yurt dışı ve şehirler arası uçuşlar durdurulmuştu. Normalleşme adımları ile birlikte seferlerin tekrar yapılmaya başlanmasına karar verildi…

Son olarak THY’den İstanbul’dan Türkiye’nin 34 iline sefer başlatıldığı açıklaması geldi. THY konuya ilişkin açıklamasında, iptal edilen seferler nedeniyle hiçbir hak kaybının yaşanmayacağını da ifade edildi. Peki uçuşlarda hangi kurallar uygulanacak?

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını nedeniyle ülkeler yurt dışına uçuşları durdurmuştu. Türkiye’de de önlem amaçlı ve şehirler arası seyehat yasakları nedeniyle hem iç hem de dış uçuşlara ara verildi.


Ancak normalleşme adımlarının atılması ve kontrollü sosyal hayat dönemine geçilmesi ile birlikte uçuşların tekrar başlamasına karar verildi. THY Müdürü Bilal Ekşi yaptığı açıklamalarda İstanbul’dan Türkiye’nin 34 iline sefer başlatıldığını duyuruldu.


Ekşi tarafından yapılan açıklamada, “4 Haziran’dan itibaren: TK olarak İstanbul’dan 34 Anadolu iline; Anadolujet olarak: Ankara’dan 15 ile Sabiha Gökçen’den 14 ile iç hat seferlerimiz yapılacaktır. İç hat seferlerinin kademeli yapılması sebebi ile geçmişten kalan seferler zorunlu olarak tarifeden çıkarılmıştır. İptal edilen seferlere ait biletlerde HIÇ BİR HAK KAYBI OLMAYACAKTIR. Biletler ISTENEN iç hat sefere değişiklik cezası ve ücret farkı alınmadan değiştirilecektir. Seferinize 3 günden fazla bir süre var ise yoğunluğu önlemek için çağrı merkezimizi daha sonra arayınız” ifadeleri kullanıldı…


THY yaptığı açıklamalarda İstanbul’dan Türkiye’nin 34 iline sefer başlatıldığını duyuruldu…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!