HaberlerS400SavunmaTürkiye

Tarihi Gün! S-400 Bugün Sinop’ta Test Atışı Yapacak! Bütün Uyarılar Yapıldı!

Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı S-400 füzeleri için bugün test gerçekleştireceği ve bu konuda uçaklara irtifa uyarısında bulunduğu söylendi…

Reuters, Türkiye’nin Sinop yakınlarında yaklaşık 6 saat sürecek S-400 Hava Savunma Sisteminin radar testi için uçaklara irtifa uyarısında bulunduğunu açıkladı.

Türkiye S-400 füzelerini bugün yaklaşık 6 saat sürecek radar testine sokacak. Gerçekleşecek testin Sinop yakınlarda olacağını belirtti.

Hava trafiği uydu görüntülerinde, Türkiye’nin Karadeniz’de, genellikle bu bölgede çok aktif olan Amerikan ve İngiliz askeri uçaklarınada kapatıldığını gösteriyor…

SİNOP’A GÖNDERİLİRKEN GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

Öncelik derecesi “Çok Acele” olan atış testi, 5-16 Ekim arasında Sinop’ta yapılacak.

Test için S-400’ler yola çıktı. Hava savunma sisteminin yüklü olduğu araçlar, Samsun’dan geçerken görüntülendi.

10 ADET HEDEF UÇAK

Sistemin intikali ve test atışında kullanılacak 10 adet BANSHEE Hedef Uçak nakli için izin verildiği belirtildi…

Geçen hafta S-400’lerin nakil videolarının paylaşılmasının ardından iki ABD senatörü Trump hükümetine, Türkiye’ye yaptırım uygulama çağrısı yaptı.

Dünyadaki en iyi hava savunma sistemlerinden biri olarak bilinen S-400, savaş uçakları, radar tespit ve kontrol uçakları, keşif uçakları, stratejik ve taktik uçaklar, taktik, operasyonel-taktik balistik füzeler, orta menzilli balistik füzeler, hipersonik hedefler ve diğer gelişmiş hava saldırısı araçlarını imha etmek için tasarlandı.

S-400, çok uzun menzilli 40N6 model füzeyle 400 kilometre, uzun menzilli 48N6 model füzeyle 250 kilometre, orta menzilli 9M96E2 model füzeyle 120 kilometre ve kısa menzilli 9M96E model füzeyle de 40 kilometredeki hedefleri imha edebiliyor.

Kısa, orta ve uzun menzillerde füzeleri aynı anda kullanabilen S-400, 600 kilometre uzaklıktaki hedefi algılama özelliğine sahip ve saniyede 4,8 kilometre hızla füze gönderilebiliyor. Sistem, hedefe 10 saniyeden daha az sürede tepki veriyor…

14:00 – Güncelleme 

SON DAKİKA SİNOP’TA TEST EDİLEN S-400’E AİT İLK GÖRÜNTÜLER ELİMİZE ULAŞTI!

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!