Sivil HavacılıkTahranTHY

Tahran’dan Gelen Uçaktaki 132 Yolcu Karantinaya Alındı!

Türk Hava Yolları’nın (THY) Tahran-İstanbul seferini yapan TK879 sayılı uçağının, Koronavirüs şüphesiyle Ankara Esenboğa Havalimanı’na indi, Sağlık Bakanı Koca 132 yolcunun ve mürettebatın karantinaya alınacağını açıkladı…

Diğer yolcuların ateşlerinin ölçülmesi devam edilirken, uçakta 132 yolcu bulunduğu aktarıldı. Öte yandan Saat 12.30 itibarıyla Sağlık Bakanlığı ekipleri, ikinci bir kontrol için uçağa giriş yaptı.

THY’nin Tahran’dan havalanarak İstanbul’a gelmek üzere hareket eden TK879 sefer sayılı yolcu uçağı koronavirüs şüphesiyle Ankara’ya acil iniş yaptı. Uçak içerisinde yapılan taramada 12 yolcunun vücut ısısının kritik seviyenin üzerinde olduğu bilgisine ulaşıldı.


​TC-LOE kuyruk tescilli A330-300 tipi uçağın 10:45 sularında Esenboğa Havalimanı’na teker koyduğu ve tüm yolcuların taramadan geçirildiği belirtildi. Saat 12.30 itibarıyla ise Sağlık Bakanlığı ekipleri, ikinci bir kontrol için uçağa giriş yaptı.


​Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yayımlanan talimatla Türk şirketlerinin yalnızca İran’dan sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının taşınmasına izin verilmişti. Bu talimat doğrultusunda Covid-19 şüphesiyle karantinaya alınan yolcunun Türk kimlikli olma olasılığının yüksek olduğu belirtildi.


Türk Hava Yolları, Çin seferlerinin 29 Şubat’a kadar durdurulduğunu, İran’da ise Tahran’a düzenlenen uçuşlar hariç ülkedeki tüm noktalara olan seferlerin 10 Mart’a kadar iptal edildiğini açıklamıştı…

Senin İçin Önerilenler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!