HaberlerHavacılıkHavayoluSeyahat

SWISS ; IATA Travel Pass’i Deneyen Havayollarına Katıldı!

Swiss, uygulama tabanlı bir dijital sağlık pasaportu olan IATA Travel Pass’i deneyecek. Bu taahhüt, onu Lufthansa Group içinde bunu yapan ilk havayolu yapacak ve bu ayın sonunda taşıyıcının Zürih-Londra Heathrow hizmeti ile test edilecek…

Havayolu, bu küresel sağlık krizi sırasında seyahat etmenin IATA Travel Pass Uygulaması gibi araçlarla daha kolay hale getirileceğini umuyor, bu da yolcuların varış ülkelerine yönelik en yeni koronavirüsle ilgili giriş hükümlerini kontrol etmelerini sağlayacak.

Uygulama ayrıca yolcuların COVID-19 test sonuçlarının doğrudan uygulamaya gönderilmesine olanak tanıyacak ve böylece bu sonuçları havayollarına ve yetkililere göstermelerini kolaylaştıracak. Havayolu, “Yeni uygulama aynı zamanda ilgili havaalanı prosedürlerine daha fazla hız ve verimlilik getirmeli” dedi.

IATA Travel Pass gibi dijital sağlık belgeleri, hareketlilik talebiyle sağlığı koruma ihtiyacını uzlaştırmaya, müşterilerimizin yolculuklarını güvenle planlamalarını kolaylaştırmak ve bir bütün olarak seyahatte güveni yeniden tesis etmek için paha biçilmez bir katkı sağlıyor.

Gizlilik ve veri yönetimi, havayollarının ve diğer şirketlerin veri ihlalleri ve siber saldırılar yaşadığı bir dönemde endişeleri artırıyor. Bunu akılda tutarak, IATA Travel Pass‘ın “En Katı Veri Koruma Gereksinimlerini” karşıladığı söyleniyor . Aslında, kullanıcının tüm sağlık bilgileri uygulamada kalır ve merkezi olarak depolanmaz.

IATA Travel Pass, SWISS tarafından dikkate alınan tek dijital sağlık pasaportu değildir. Havayolu aynı zamanda AB Yeşil Geçiş ve CommonPass kullanımını da değerlendiriyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!