HaberlerHavacılıkHavayolu

Southwest Airlines Büyük Bir Boeing 737 MAX Siparişine Yakın!

Boeing’in Southwest Airlines ile rekor kıran 737 MAX anlaşmasını kapatmak üzere olduğu spekülasyonları artıyor. Havayolunun filosunda zaten çok sayıda MAX var ve bunlardan bazılarını bu hafta tekrar hizmete sokuyor…

Raporlar doğruysa, muhtemel milyar dolarlık sipariş, 737 MAX‘ın kayda değer getirisinin altını çizmeye yardımcı olacaktır.

Rapor : Southwest Havayolları En Az 130 Boeing 737 MAX Siparişi Verdi

Southwest 130 Boeing 737 MAX satın almak için müzakerelerin son aşamasında. Reuters’ın raporu anlaşmaya yakın isimsiz kaynaklara atıfta bulunuyor.

Southwest Havayolları emri imzalarsa, anlaşma Boeing için bir zafer olacaktır. Fırtınalı bir iki yılın ardından, büyük uçak üreticisinde işler şimdi yolunda. Şubat ayında Boeing, Mart 2019’dan bu yana uçak siparişleri için ilk net pozitif ayını açıkladı. Bu yıl şimdiye kadar, iptaller ve mevcut siparişlerin düzeltilmesinden sonra, Boeing’in siparişleri 34 uçak kadar büyüdü.

737 MAX Güveni

Havayollarının paralarını bırakıp daha fazla MAX siparişi vermelerinin nedeni bu türe olan bir güven. Aralık ayında, Alaska Havayolları MAX siparişlerini ve seçeneklerini 120 uçağa çıkardı. Aynı ay, Dublin merkezli Ryanair, MAX siparişini 135 uçaktan 210 uçağa çıkardı. Daha yakın zamanlarda United Airlines, 25 adet daha MAX siparişi verdi ve siparişte bulunan 45 MAX için teslimat zaman çizelgesini öne çıkardı.

Bu, birçok uzmanın yazdığı bir uçak için dikkate değer bir geri dönüş. Bu kadar olumsuz tanıtım karşısında uçakta ısrar eden Boeing, MAX’e olan işi ve güveni memnuniyetle karşılayacak…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!