HaberlerSeyahatTürkiye

Sokağa Çıkma Yasağı Uçuşları Etkilemedi!

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında uygulanan 6 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan yolcular, sorunsuz bir şekilde seyahatlerini gerçekleştiriyor…

Milli Eğitim Bakanlığınca 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi(LGS) kapsamındaki sınav saat 09.30’da başladı. Bu kapsamda alınan karar doğrultusunda daha önce açıklandığı üzere, sınav bitim saati olan 15.00’e kadar sürecek 6 saatlik kısmi sokağa çıkma kısıtlaması da eş zamanlı olarak 81 ilde başladı. Uçak, tren, otobüs, vapur, feribot gibi şehirlerarası toplu ulaşım araçlarından daha önce bilet almış olan vatandaşlar ise mağduriyet yaşamamaları için kısıtlamadan muaf tutulmuştu.

Bileti Olan Yolcular Durumdan Etkilenmedi

Şehirlerarası ulaşım için hava yolunu tercih eden binlerce vatandaş da kısıtlamaya tabi olmadığı için sabah saatlerinde 1 Haziran’dan itibaren kademeli olarak uçuşların başladığı İstanbul Havalimanı’na gelmeye başladı. Virüs tedbirleri kapsamında terminale giriş yapan yolcular, kontuarda bilet işlemlerini tamamlamalarının akabinde sorunsuz bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirdi.

Sınav süresince geçerli olacak sokağa çıkma kısıtlaması kısıtlama saat 15.00’te sona erecek…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!