Bugünlerde A380’ler söz konusu olduğunda pek iyi haber yok, ancak Singapur Havayolları’nda bir istisna var. Kasım ayında havayolunun kalan A380’lerin tamamını yeni kabinlerle yapılandırma hedefi açıklanmıştı…

Kısa süre önce Singapur Havayolları‘nın Airbus A380 için gelecekteki filo planlarını öğrendik, çünkü Havayolu bu uçaklardan 12’sini uzun vadeli uçuracak.

  • Singapur Havayolları, 2007-2018 yılları arasında toplam 24 adet A380 teslim aldı.
  • Singapur Havayolları ilk 5 A380 için kiralamalarını 10 yıl içinde sona erdirdi, yani A380 filosunda 19 uçak kaldı.
  • 2020’nin sonlarında, Singapur Havayolları‘nın kalan 19 A380’den 7’sini emekliye ayıracağı ortaya çıktı. Bu, Singapur Havayolları‘nın gelecekte toplam 12 A380’e sahip olacağı anlamına geliyor.

Singapur Havayolları Tüm A380 Kabinlerini Yeniliyor

Singapur Havayolları, 2017’de A380‘leri için yepyeni iç mekanlar tanıttı ve bu, bu uçaklarda yaklaşık on yıl içinde ilk kabin yenilemesini temsil etti.

Singapur Havayolları her zaman mevcut A380’leri bu kabinlerle yeniden yapılandıracağını belirtmiş olsa da, pandemi birçok havayolunun nakit tasarrufu yapmak için kabin yükseltmelerine yatırım yapmayı bırakmasına neden oluyor.

Havayolu şirketi daha önce uçakları yeniden yapılandırma planlarını açıklamıştı, ancak elbette pandeminin havayolunun bu konuda geri adım atmasına neden olması da mümkündü. Neyse ki durum böyle görünmüyor, sadece havayolu şirketi bir uçağı iyileştirmeyi kısa süre önce bitirmekle kalmadı, aynı zamanda ek bir uçağı iyileştirme sürecini de başlatıyor.

A380‘lerin gökyüzüne döndüğünde, büyük olasılıkla hepsinin yeni kabinlere sahip olacak.

Belki de asıl soru, Singapur Havayolları‘nın A380 uçuşlarına ne zaman devam edeceğidir. Havayolu, Ekim 2021’e kadar tüm Süitlerin kullanılabilirliğini çekti, bu nedenle A380 kesinlikle bundan önce bir geri dönüş yapmıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, bu zaman çizelgesi bile bu noktada oldukça iyimser görünüyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!