HaberlerHavacılıkHavayoluSingapur Havayolları

Singapur Hava Yolları ; Sat – Kirala Anlaşmalarıyla 1.5 Milyar Dolar Gelir Elde Etti!

Singapur Hava Yolları (Singapore Airlines), yaptığı açıklamada, seyahatteki pandemiye bağlı düşüşle boğuşurken likiditeyi artırmaya yardımcı olmak için 11 uçağı için satış ve geri kiralama anlaşmaları yoluyla yaklaşık 2 milyar singapur doları (1.50 milyar $) gelir artışı elde ettiğini açıkladı…

Havayolu, 7 Airbus A350-900 ve 4 Boeing 787-10 üzerinde dört tarafla anlaşma yaptıktan sonra likiditeyi artırmanın başka yollarını araştırmaya devam edeceğini söyledi.

Cathay Pacific ve Qantas Airways gibi rakipler salgın sırasında benzer anlaşmalar yaptı.

Singapur Havayolları İcra Kurulu Başkanı Goh Choon Phong yaptığı açıklamada, “Bu satış ve geri kiralama işlemlerinden gelen ek likidite, COCVID-19 salgınının etkisini güçlü bir konumdan yönetme yeteneğimizi güçlendiriyor” dedi.

Havayolunun iç pazarı yok ve sınır kontrolleri ve karantina önlemleri nedeniyle uluslararası yolcu seyahatinin fiilen durması nedeniyle ağır darbe aldı.

Singapur Havayolları Nisan ayında yolcu sayısında önceki yıla göre %99,6 düşüş bildirdi…

Sat Ve Kirala Anlaşmaları Nedir ?

Bu yöntemde, Uçak Havayolu şirketi tarafından imalatçıdan satın alınıyor ve kiralama şirketine satılıyor. Ardından aynı uçak, kiralama şirketinden kiralanıyor. Bu yöntemin en temel nedenleri sermaye çıkışı, vergisel yüklerden kurtulabilmek ve nakit akışı sağlayabilmek olarak gösteriliyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments