HaberlerHavacılıkSeyahat

Singapur ; COVID-19 Testlerini Seyahatler İçin Zorunlu Tutacak!

Singapur, COVID-19’un yayılmasından sonra mücadeleye yardımcı olmak için sınır kısıtlamalarını bir kez daha sıkılaştırıyor. 24 Ocak Pazar günü 23:59’dan (Yerel Saat) itibaren, kalıcı oturma iznine sahip olanlar ve vatandaşlar da dahil olmak üzere Singapur’a gelen yolcular, COVID-19 testine tabi tutulacak. Ayrıca, 31 Ocak’tan itibaren ziyaretçilerin seyahat sigortasında minimum 30.000 Singapur Doları gerekiyor…

Singapur Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan bir güncelleme, Singapur’a gelen tüm kişilerin COVID-19 PCR testi yaptırması gerektiğini söylüyor. Ayrıca, Singapur vatandaşı olmayan veya daimi ikamet eden kişiler, kalkıştan 72 saat önce yine de COVID-19 PCR testine girmek zorunda kalacak.

İngiltere veya Güney Afrika’dan gelen yolcular için başka bir kötü haber. Bu ülkelerde dolaşan COVID-19 virüsünün son derece bulaşıcı türleri nedeniyle, gelen yolcuların 24 Ocak Pazar günü 23:59’dan (Yerel Saat) itibaren evde karantinada fazladan yedi gün daha kalması gerekecek.

Sağlık Bakanlığı ayrıca, yolcuların COVID-19 ile enfekte olduklarından şüphelenmeleri veya Singapur’dayken COVID-19 için tıbbi tedaviye ihtiyaç duymaları halinde tıbbi tedavinin tüm masraflarını üstlenmeleri gerektiğini belirtiyor. 31 Ocak 2021’den itibaren, Singapur’a seyahat eden yolcuların, Singapur’daki COVID-19 ile ilgili tıbbi tedavi ve hastaneye yatış masrafları için minimum 30.000 Singapur Doları (22.652 ABD $) tutarında bir seyahat sigortası yaptırmaları gerekecektir.

Zorunlu olmasına rağmen, COVID-19 PCR Testi ücretsiz değildir. Kişi başı yaklaşık 120 ABD Doları tutarındadır. Singapur Hükümeti, yolcuları Singapur’a gitmeden önce COVID-19 PCR testi için rezervasyon yaptırmaya ve ön ödeme yapmaya şiddetle teşvik ediyor.

Singapur, ülkeyi yeniden ticarete açmak ile COVID-19‘u uzak tutmak arasındaki çizgide yürümekte zorlanıyor. Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Hindistan dahil olmak üzere çoğu sıcak nokta ülkesinden seyahat konusunda kapsamlı bir yasaklar var. Bu ülkelerden gelen yolcuların Singapur’a gelmesi gerekiyorsa, Singapur Göçmenlik ve Kontrol Noktaları Kurumu’ndan önceden onay almaları gerekir.

Singapur Havayolları Yolcuların kalkış öncesi COVID-19 PCR testlerini rezerve etmelerine ve varışta Singapur yetkililerine sunabilecekleri sonuçları güvenli bir şekilde saklamalarına olanak tanıyan tek noktadan çevrimiçi bir portalını duyurdular. Şu anda hizmet yalnızca Singapur Havayolları ve Singapur, Cakarta ve Medan’dan kalkan SilkAir yolcuları için geçerlidir.

Pek çok Havayolu gibi, Singapur Havayolları da seyahatin önündeki engelleri azaltmak için çok çalışıyor. COVID-19 PCR Testi söz konusu olduğunda, kaçınılamazsa seyahatin diğer pek çok yönü gibi, Singapur Havayolları da bunu mümkün olduğunca sorunsuz olmasını istiyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!