Sivil Havacılık

Seyahat Yasağı Kalktı Ve SunExpress Türkiye Uçuşlarını Artırdı!

Alman hükümetinin Türkiye’nin belli bölgelerine yönelik seyahat uyarılarını kaldırmasının ardından SunExpress yeni uçuş planını kamuoyuna duyurdu…

Alman hükümeti, 4 Ağustos’tan itibaren geçerli olmak üzere, Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum’a seyahat uyarılarını kaldırdı. Bunun üzerine SunExpress, bu dört şehre olan turistik uçuşlarında kapasite artışına gideceğini açıkladı.

Alman hükümeti, Türkiye’den Almanya’ya geri dönecek yolcuların seyahat edebilmeleri için uçuşlarından en az 48 saat önce Covid-19 test yaptırmaları zorunluluğu getirdi. SunExpress’ten yapılan açıklamada, bu konuda ayrıntılı bilgiye Sunexpress’in web sitesi sunexpress.com üzerinden ulaşılabileceği belirtildi.


Türkiye’deki uçuş yasaklarının kaldırılmasıyla haziran ayında hem iç hem dış hatlarda Antalya ve İzmir’den uçuş düzenleyen ilk havayolu olan SunExpress, Türkiye’nin 14 kentinden Avrupa’daki 29 noktaya doğrudan tarifeli uçuşlar gerçekleştirmeye devam edeceğini bildirdi.


MÜNSTER VE OSNABRÜCK’TEN ANTALYA’YA

Dış hatlarda merkezi Antalya ile Köln, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Münih, Stuttgart, Berlin-Nürnberg gibi Almanya’nın pek çok popüler şehrini bağlayan SunExpress, Ağustos ayında Antalya-Almanya uçuş ağına Münster-Osnabrück destinasyonlarını da ekliyor. SunExpress, Antalya’dan Avrupa’nın 21 kentine direkt tarifeli sefer sunarken, ağustos ayında Londra, Paris, Viyana ve daha birçok destinasyondan olan uçuş sayısını artırıyor. Havayolu, ayrıca Köln, Frankfurt, Münih, Düsseldorf ve Berlin’den haftada bir kez Dalaman’a direkt tarifeli sefer sunuyor…

Senin İçin Önerilenler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!