HaberlerHavayoluSivil Havacılık

Saudia Airbus Ve Boeing’den 70 Yeni Uçak Sipariş Etmek İstiyor!

Saudia’nın hem Airbus hem de Boeing’den büyük bir uçak siparişi almayı düşündüğü bildiriliyor. Taşıyıcı, A321, 777 ve 787 dahil olmak üzere toplam 70 uçak satın almayı planlıyor. Bu büyük siparişi kısmen finanse etmek için, Saudia’nın 3 milyar doları aşmak için yerel bankalarla çalıştığı bildirildi…

Saudia, yakında hem Boeing hem de Airbus‘tan 70 yeni Uçak Sipariş etmeyi planlıyor. Kesin uçak modelleri ve düzeni şu anda bilinmemekle birlikte, Havayolu‘nun dar gövdeli A321’e ve geniş gövdeli 777 ve 787 ailelerine baktığını biliyoruz.

Bu raporlar bize yalnızca temel ayrıntıları verir, ancak Suudi Arabistan bayraklı Havayolu için birkaç olası sipariş yapılandırması var. Havayolu , filoyu düzenli tutacak şekilde, söz konusu üç türü de halihazırda işletmektedir.

Airbus tarafında, Saudia, A321neo ve A321XLR dahil olmak üzere 100 A320neo ailesi uçağı (65 kesin sipariş ve 35 opsiyon) için önceki siparişini artıracaktı.

Boeing tarafında, Saudia‘nın üretici ile benzer bir ilişkisi var. Taşıyıcının geniş gövdeli filosu şu anda 777-300ER, 787-9 ve 787-10’dan oluşuyor. Havayolunun teslimat için hala sekiz 787-10 tane daha olduğunu düşünürsek, sipariş ilginç olacak.

Saudia, yeni 777X’in kapasitesini artırması için bir sipariş düşünüyor olabilir. 777X, Saudia’nın bugüne kadarki en büyük uçağı olacak ve onu bölgedeki önemli bir merkez havayolu haline getirebilir.

Bir salgının ortasına milyarlarca dolarlık bir sipariş vermek tuhaf görünse de, bunun mantığı var. Geçen yıl uçak üreticileri üzerindeki etkisi göz önüne alındığında, Saudia şu anda Boeing ve Airbus’tan yeni uçaklar için büyük indirimler bekleyebilir.

İkincisi, zamanlama, Saudia’ya yeni jetleri ne kadar hızlı teslim almak istediği konusunda daha fazla esneklik sağlıyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!