HaberlerHavayoluSivil Havacılık

Ryanair İlk Boeing 737 MAX Teslimatına Hazırlanıyor!

Ryanair ilk Boeing 737 MAX teslimatını doğruladı. Uçağın, önümüzdeki birkaç gün içinde havayoluna teslim edilmesi planlanıyor…

Görünüşe göre Ryanair‘in bir sonraki Boeing 737 MAX uçağının teslimatı yakın. Ryanair Boeing 737 MAX için hizmet tarihine henüz bir giriş yapılmadı. Ryanair yeni uçağını mümkün olan en kısa sürede uçurmayı planlıyor.

Boeing 737 MAX‘ın gelişiyle Ryanair, yeni bir uçak türünün müşterisi haline geliyor. Ryanair, 200 kişiye kadar oturacak şekilde tasarlanmış jetin özel bir çeşidi olan 737 MAX 8200’ü çalıştıran ilk havayolu olacak. Ryanair’in bu tipte 197 yolcu oturması bekleniyor.

Tasarımın püf noktası, artan sayıda yolcuyu barındırmak için, uçağın başka bir acil durum çıkışları seti ile donatılmasıdır. Ryanair‘in yanı sıra VietJet’in de 737 MAX 8200’ü teslim alması bekleniyor.

Tasarımın püf noktası, artan sayıda yolcuyu barındırmak için, uçağın başka bir acil durum çıkışları seti ile donatılmasıdır. Ryanair’in yanı sıra VietJet’in de 737 MAX 8200‘ü teslim alması bekleniyor .

Ryanair, 737 MAX uçağını tanımlamak için ‘Gamechanger’ terimini icat etti. Birincisi, Havayolu uçağa daha fazla koltuk sığdırabilir, yani daha fazla yolcu bir uçuş için bilet satın alabilir ve bu da geliri artırabilir.

Bununla birlikte, başka bir acil çıkış sırasının eklenmesiyle, Havayolu, ekstra diz mesafesi satışından da daha fazla gelir elde edecek. Ancak, çevre söz konusu olduğunda uçak aynı zamanda bir oyun değiştiricidir. İlk olarak, eski 737’lerden daha verimli. Ancak, daha fazla koltukla, emisyonlar yolcu başına daha da düşüktür.

Ryanair bugüne kadar 210 adet kesin uçak siparişini teslim almayı bekliyor. Havayolu, MAX jetleri için son siparişini Aralık ayı başlarında verdi…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!