HaberlerRusya

Rusya Ve Ukrayna Arasında Savaş Gerilimi! Ukrayna Alarma Geçti!

Rusya ve Ukrayna’nın sınırlara yaptıkları askeri yığınak ile savaşa hazır duruma geldikleri iddia ediliyor. Ukrayna’da askeri alarm verildiği ifade edilirken, Rusya’da ise savaşçılar bombardıman uçakları ve helikopterlerde hareketlilik yaşandığı hatta Sırp gönüllülerin Rusya için cepheye akın ettikleri belirtiliyor…

Yıllardan beri anlaşamayan Rusya ve Ukrayna, bir kez daha karşıya karşıya geldi.

İddialara göre, Rusya ve Ukrayna’nın sınırlara yaptıkları askeri yığınak ile savaşa hazır duruma geldikleri öne sürüldü. Ukrayna’da askeri alarm durumuna geçti. Ukrayna Genelkurmay Başkanı bazı risklerin olduğunu ancak Donbas’ta operasyon yapmaya hazır olduklarını açıkladı.

Rusya’da ise savaşçılar bombardıman uçakları ve helikopterlerde hareketlilik yaşandığı belirtiliyor.

Rusya Federasyonu’nun güneyinde bulunan Krasnodar bölgesinde, Ukrayna sınırına çok yakın olan Su-25 SM uçakları, Su-27 ve Su-30 SM avcı savaş uçakları, Su-34 bombardıman uçakları, Ka-52 Alligator saldırı helikopterleri, Mi-28N Gece Avcısı ve Mi-35M Mi-8AMTSh “Terminatör” helikopterleri bölgeye gönderiliyor.

Yine iddialara göre, Rusya Ukrayna kıyısında alarm durumuna geçerken Karadeniz bölgesindeki tatbikatı gözlemliyor ve Norveç kıyılarında da önleme uçuşları yapıyor.

Bu arada Sırbistan’dan Sırp keskin nişancıların Rus nüfusun ağırlıkta olduğu Donbass bölgesinde savaşa katılmak için hareket ediyor. Öte yandan, Rusya’nın Norveç kıyılarında uçan bombardıman uçağına ise MİG-31’ler eşlik ettiği öne sürüldü…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!