Sektör lideri Rolls-Royce, dünyanın en büyük uçak motorunu inşa etmeye başladığını duyurdu. Popüler ‘Trent’ motor ailesini zaten geliştirmiş olan şirket, yeni ‘UltraFan’ için de göstericiye bir başlangıç ​​yaptı. 3,5 M genişliğindeki motorun yıl sonuna kadar tamamlanacağını umuyor…

Rolls-Royce bugün, yaklaşmakta olan ‘UltraFan’ ailesi için motoru üretmeye başladığını doğruladı. Bu, 3,5 m genişliğindeki fan ile dünyanın en büyük uçak motoru olacak. Hem İngiliz hem de Alman hükümetlerinin desteğiyle, parçalar Bristol ve Dahlewitz’de yapım aşamasında. Bunlar, Derby’deki DemoWorks tesisine teslim edilecek. Rolls-Royce Başkanı Chris Cholerton şunları söyledi.

Bu, Rolls-Royce’da hepimiz için heyecan verici bir an. Dünya seyahat etmek için daha sürdürülebilir yollar aradığı bir zamanda geliyor ve çözümün bir parçası olduğumuzu bilmek beni ve tüm ekibimizi çok gururlandırıyor.

Rolls-Royce‘un yeni 90 milyon £ ‘luk (125 milyon $) test yatağında ilk motor çalışmasını tamamladığını açıklamasından sadece iki ay sonra geldi. Testbed 80 olarak bilinen bu, dünyadaki türünün en büyük tesisi. UltraFan tamamlandığında, Rolls-Royce bu tesiste motorun veriye dayalı testlerini gerçekleştirecek.

Motorun verimlilik ve sürdürülebilirlik açısından sağladığı avantajların yanı sıra mühendislere sayısız teknolojik avantaj da sunacak.

Test sırasında bu kadar zengin verinin bulunması, Rolls-Royce’un bu süreç boyunca motoru daha da geliştirmesine yardımcı olacaktır. Bu, şirketin motor teknolojisinin geleceğindeki payına güçlü bir yatırımı temsil ediyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!