HaberlerHavacılıkRolls RoyceSivil Havacılık

Rolls-Royce ATI Programı İle Havacılık Teknolojilerini Hızlandıracak!

ATI Programının desteğiyle Rolls-Royce tarafından yönetilen yeni bir proje, gelecekteki havacılık hizmet teknolojilerini gerçeğe dönüştürecek…

Mühendisler, havayolları için aksaklıkları azaltacak ve bileşenleri hurdaya atmak yerine onararak çevresel etkimizi azaltacak 20 teknoloji üzerinde çalışacaklar. Nükleer ve açık denizdeki yenilenebilir enerji kaynakları gibi diğer endüstriler de projeden yararlanacak.

Rolls Royce ATI Programı İçerikleri

  • Karmaşık parçalara erişmek için jet motorlarının içinde hareket eden ve günümüz aletleriyle mümkün olmayan onarımlara imkan veren yılan robotlar.
  • Bize gökyüzünden veri gönderen ve motorların ne zaman bakıma ihtiyacı olduğunu daha iyi tahmin etmemizi sağlayan motor sensörleri.
  • Tamir edilirken motorların derinliklerine gömülü parçaları incelemek için analiz araçları.
  • Şu anda tamir edilemeyen parçaları hedefleyen, yani hurdaya çıkarılmaları gerekmeyen gelişmiş otomatik onarım teknolojileri.

Minyatür bakım ve inceleme araçları ile yeni onarım teknolojileri, Trent XWB gibi mevcut motorlarımızda kullanılacak ve mühendisler, elektrik teknolojisi de dahil olmak üzere gelecekteki düşük karbonlu motorlar için havacılık malzemelerinin ve bileşenlerinin nasıl onarılacağını ve bakımının nasıl yapılacağını keşfedecek.

Bir jet motorunun ağırlığını azaltan ve yeni nesil motor tasarımı UltraFan’da kullanılacak olan kompozit fan teknolojisi için inceleme ve onarım çözümleri üzerinde çalışacaklar…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!