HaberlerHavacılıkQantasSeyahatSivil Havacılık

Qantas : Uluslararası Uçuşlarda Aşı Olmayan Seyahat Edemeyecek!

Qantas CEO’su Alan Joyce, geçen ay yolcuların Qantas uluslararası bir uçuşa binmeden önce bir COVID-19 aşısı kanıtı olması gerektiğini önermişti…

Bazı insanlar fikrin mantıklı olduğunu düşünüyordu. Diğerleri bunun özgür seçimlerinin ihlali olduğunu düşünüyordu. Ama Joyce burada bir kazanan olduğunu düşünüyor. Perşembe günü bu fikri ikiye katladı.

Bu konudaki tutumumuz açık. Çalışanlarımıza ve yolcularımıza özen gösterme yükümlülüğümüz var ve güvenli ve etkili bir aşı hazır olduğunda, uluslararası hizmetlerimizde Seyahat etmek için bir gereklilik olacak. Güvenliği her zaman popülerliğin önüne koyacağız.

Qantas Patronu Aşılama Şartı

Qantas patronu, Ankete katılanların %87’sinin uluslararası seyahat etmesi gerekiyorsa COVID-19 Aşısı alacaklarını söylediği yeni bir Qantas müşteri anketine atıfta bulundu. Ek olarak, ankete katılanların %85’i, en azından bazı ülkelere seyahat etmek için bir COVID-19 aşısının gerekli olduğunu düşündü.

Bazı insanların ilke olarak aşılara karşı olduğunu kabul ediyorum. Buna saygı duyuyoruz. Ancak karşılığında, Qantas ve Jetstar ile seyahat eden herkesten, uluslararası uçuşlar için bir COVID aşısı içerecek olan güvenlik protokollerimize saygı göstermelerini rica ediyoruz.

Birçok insan gibi Alan Joyce da herhangi bir aşının zorunlu olması gerektiğini düşünmüyor. Ancak bu insanların seçenekleri olduğu gibi, Qantas da öyle  Bu durumda, Qantas onları taşımamayı seçecektir…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!