Qantas, güvenli uluslararası seyahatlere devam etmeye yardımcı olmak için dijital sağlık kartı uygulamalarının kullanımını araştırdığını paylaştı. CommonPass ve IATA Travel Pass akıllı telefon uygulamaları, havayolunun uluslararası geri dönüş uçuşlarında deneniyor…

Qantas, geçen bahar uluslararası operasyonlarını durdurdu. O zamandan beri, Londra servisleri de dahil olmak üzere sadece bu segmentte ülkesine geri dönüş uçuşları gerçekleştirdi. Qantas‘ın liderliği daha önce, havayolunun bir aşı piyasaya çıkmadan önce önemli bir uzun mesafeli uluslararası uçuşa devam etmesini beklemediğini paylaşmıştı.

Bu operasyonların Temmuz 2021’de yeniden başlayacağına dair tahminler vardı. Ancak, Qantas ve Jetstar’ın şu anda çoğu varış noktasına 31 Ekim’den itibaren normal uluslararası yolcu hizmetlerini yeniden başlatmayı planladıkları duyurulmuştu.

Avustralya hükümeti seyahatlere uzun vadeli katı kısıtlamalar getirdi. Bu nedenle, uçuşun yeniden başlatılmasından önce, operatörün operasyonların güvenli ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesini sağlamak için doğru adımlar atması gerekiyor.

Denemedeki iki dijital uygulama, tıbbi kayıtları dijitalleştirecek ve bu da havayollarının insanların negatif koronavirüs sonuçları alıp almadığını ve aşı olup olmadığını görmesine yardımcı olacak. Genel olarak, personel için yolculunun COVID-19 sağlık durumunu görmesine olanak sağlayacak.

Havayolu, uçuşları yeniden başlatmanın sorunsuz ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için doğru önlemleri alacaktır…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!