HaberlerHavayoluSeyahatSivil Havacılık

Premium Ekonomi Gecikmeye Rağmen Finnair’e Geliyor!

Finnair, yeni premium ekonomisini önümüzdeki yıllarda başlatmayı hedefliyor. Finlandiya’nın bayrak taşıyıcısı başlangıçta kabini 2020’nin 4. çeyreğinde piyasaya sürmesi bekleniyordu…

Dünya çapında birçok Havayolu, premium bir ekonomi sunuyor. Bu yılın başlarında Lufthansa, gerekli alan başına kâr açısından kabinin ne kadar önemli olduğunu açıklamıştı.

Kasım 2018’de Finnair, uzun mesafeli filo genelinde yeni bir premium ekonomi kabini başlatma isteklerini ortaya koyan bir basın açıklaması yayınladı.

Kullanıma sunmanın 2020’nin 4. çeyreğinde başlaması ve 2022’nin sonunda tamamlanması gerekiyordu.

Şu anda 2021’in ortasındayız ve kabin henüz gelmedi. Havayolunun CEO’su Topi Manner, CAPA Live’da yaptığı konuşmada bunun yakında böyle olmayacağını açıkladı.

Finnair, kabinin business ve ekonomi kabinlerinden ayrılacağını açıklamanın ötesinde, kabine dair çok az detay yayınladı.

Önümüzdeki 1-2 yıl için de uzun yol filomuza yeni bir premium ekonomi kabin sınıfı eklemeye hazırlanıyoruz.

Kabinden ne bekleyeceğimizi henüz bilmiyor olsak da, diğer havayollarındaki eğilim göz önüne alındığında, muhtemelen ekonomiden biraz daha iyi bir ürün göreceğiz. Yani daha az yoğun bir konfigürasyon, daha fazla diz mesafesi ve daha geniş koltuklar…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!