HaberlerPegasus

Pegasus Çalışanlarımız Korkmasın Kimse İşsiz Kalmayacak!

Pegasus çalışanlarına 4,5 dakikalık bir video gönderdiğini açıklayan Mehmet Nane, hiç kimsenin bu süreçte işsiz kalmayacağını, kısa süreli ödenek için gerekli başvuruyu yaptıklarını ve sonuç beklediklerini duyurdu…

Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet Nane, küresel salgın ile ilgili herkes gibi süreci takip ettiklerini söyledi. Nane, umutlu olduklarını ve sorunların üstesinden gelerek en kısa sürede uçuşlara yeniden başlamayı beklediklerini açıkladı. Pegasus çalışanlarına 4,5 dakikalık bir video gönderdiğini anlatan Nane, hiç kimsenin bu süreçte işsiz kalmayacağını, kısa süreli ödenek için gerekli başvuruyu yaptıklarını ve sonuç beklediklerini duyurdu.

Küresel salgın ile nasıl mücadele ettikleri ve aldıkları önlemleri açıklayan Nane, adeta yılan hikayesine dönen Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ikinci pistinde son durum ve 5 Şubat’ta yaşanan uçak kazasına dair de bilinmeyenleri aktardı.


SÜRECİ TAKİP EDİYORUZ UMUTLUYUZ

Küresel salgın ile ilgili herkes gibi süreci takip ettiklerini açıklayan Mehmet Nane, umutlu olduklarını ve sorunların üstesinden gelerek en kısa sürede uçuşlara yeniden başlamayı beklediklerini açıkladı.

Pegasus’un filosunda 84 uçağı olduğunu ve bunların 2 adedinin Lessorlara iade sürecinde olduğunu belirten Nane, filodaki 82 uçağın 2’sinin yurt dışında bakımda, geri kalanlarının ise yurt içinde park pozisyonunda beklediğini söyledi. 62 uçağın Sabiha Gökçen’de kalanların ise İzmir, Ankara, Adana, Antalya’da beklediği bilgisini verdi.


ÇALIŞANLARIMIZ KORKMASIN

Tüm personele gönderdiği 4,5 dakikalık bir videoyla durumu özetlediğini ve çalışanlarının hiçbir endişe taşımadığını ifade eden Nane, hiç kimsenin bu süreçte işsiz kalmayacağını, kısa süreli ödenek için gerekli başvuruyu yaptıklarını ve sonuç beklediklerini duyurdu.

BEN VE YÖNETİCİLER 3 AY MAAŞ ALMAYACAK

Kendisinin önerisiyle direktör ve üstü pozisyonlardaki tüm icra kurulu üyelerinin 3 ay maaş almadan çalışacaklarını da ilk kez açıkladı.

İç hatlarda uçuşların sadece THY tarafından yapılması konusunda bir kırgınlıkları olmadığını ve olamayacağını belirten Nane, ‘devletimiz ne zaman göreve çağırırsa koşmaya hazırız’ dedi. Mehmet Nane salgın kriziyle mücadelede devletten herhangi bir beklenti ve taleplerinin olup olmadığı sorusuna ise ‘devletten tek isteğimiz, onaylanmış kredilerimizin kullanımını onaylamasıdır’ şeklinde cevap verdi.


Pilot yetiştirme programının aksamadan devam edeceğini ve uçakların filoya katılma süreçlerinde bir aksama öngörmediklerini belirten Nane, geleceğe umutla baktıklarının altını çizdi…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!