Haberler

Pakistan’da 107 Kişi Taşıyan Yolcu Uçağı Yerleşim Alanına Düştü!

Pakistan’da Lahor-Karaçi seferini yapan bir yolcu uçağının Karaçi Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştüğü bildirildi…

Lahor’dan Karaçi’ye giden Pakistan Uluslararası Havayolları uçağı yerleşim bölgesine düştü. Havayolu firması sözcüsü uçakta 99 yolcu ve 8 mürettebat olduğunu söyledi.

Pakistan Uluslararası Havayolları’na (PIA) ait ve Lahor- Karaçi seferi yapan Airbus 320 serisi yolcu uçağı Jinnah Uluslararası Havaalanı’na inmesine 1 dakika kala, ülkenin en büyük şehri olan 20 milyon nüfuslu Karaçi yakınlarında yerleşim bölgesinin üzerine düştü.
 
PIA Sözcüsü Abdul Sattar PK-8303 sefer sayılı uçakta 99 yolcu ve 8 mürettebat olduğunu söyledi. GEO News’in aktardığına göre enkaz altından 15-20 kişi çıkarıldı…
 
Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde uçağın düştüğü bölgede birçok bina ve aracın hasar gördüğü, bölgeye itfaiyenin de ulaştığı görülüyor.
 
Pakistan ordusu da bölgeye kurtarma ekiplerini gönderdiklerini ve çalışmalara başlayacaklarını duyurdu.
 
Edinilen bilgiye göre Havalimanındaki bir kaynak; pilotun, uçaktaki motorlardan birisinin arızalandığına dair kontrol kulesine bilgi verdiğini söyledi.
 
Kontrol kulesi de, havalimanındaki iki pistin de inişe müsait olduğunu bildirse de, uçakla olan iletişim kesilmiş ve kısa bir süre sonra da kaza meydana geldi.
 
Pakistan Hükümeti uçak kazasının bulunduğu bölgedeki bütün hastanelerde acil durum ilan edildi…
 
Güncelleme : Son Edinilen Bilgiye Göre Düşen Uçaktan 7 Kişinin Sağ Kurtulduğu Rapor Edildi….
Bu bir sıcak gelişme haberidir. Kısa süre içinde güncellenecektir. Güncellemeler için sayfayı lütfen tekrar ziyaret edin…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!