Türk Hava Yolları, negatif COVID-19 testi kanıtı olmayan bir yolcuyu taşıdığı iddia edilen Pakistan Sivil Havacılık Otoritesi tarafından para cezasına çarptırıldı. Havayolunun ihlali cezası 100.000 Pakistan Rupisi para cezası olacak. Bu da sadece 625 $’a denk geliyor. Olaydan sadece birkaç gün önce 13 Ocak’ta İstanbul’dan Lahor’a giden bir uçuşta meydana geldiği söyleniyor. Yolcu seyahatine dakar’da başlamıştı…

Bu bilgilerin kaynağı aslında doğrudan Pakistan Sivil Havacılık Otoritesinin Twitter hesabından geliyor. Hükümet kurumu, Türk Hava Yolları’na verilen mektubun suçu ve ne zaman gerçekleştiğini açıklayan bir resmini yayınladı. Mektup, ilgili iki yolcunun ismini ve pasaport numaralarını listeleyecek kadar ileri gidiyor.

Twitter Hesabın’dan Yayınlanan Resimde görülebileceği gibi, iki yolcunun Pakistan’ın “Kategori-B” olarak listelediği Senegal’den, Türk Hava Yolları‘nın İstanbul’daki aktarma merkezi üzerinden Lahor’a uçtu. Olay, 13 Ocak 2021’de TK0584 uçuşunda meydana geldi.

Pakistan sivil havacılık otoristesi ; Türk Hava Yolları’na 100.000 PKR ceza vermiştir ve derhal [Pakistan CAA Tahsilat Hesabı]’na yatırılacaktır. COVID-19 ile ilgili [Standart İşletim Prosedürleri] ‘nin tekrar eden ihlalleri, Pakistan’a / Pakistan’dan uçuş operasyonları için Türk Hava Yolları’na verilen işletim izninin geri alınması dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere daha katı bir şekilde ele alınacaktır.

Pakistan, Senegal’i Kategori-B ülkesi olarak belirlediğinden, Negatif RT-PCR testinin kanıtı gereklidir. Türk Hava Yolları, bu yolcuların herhangi bir test sonucu göstermeden Pakistan’a gitmelerine izin verdi.

Görünüşe göre Türk Hava Yolları Pakistan‘ın kurallarını ilk kez ihlal etmiyor. Bu Ocak 2021 mektubunda belirtildiği gibi, havayolu şirketine prosedürlerin ihlali nedeniyle 13 ve 21 Ekim tarihlerinde bir uyarı mektubu yayınlandı…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!