Haberler

Oruç Reis Doğu Akdeniz’e Ulaştı! Navtex İlan Edildi!

Akdeniz’de Oruç Reis gemisi için 23 Ağustos’a kadar Navtex ilan edildi. İlana göre sismik çalışmalar yapacak olan Oruç Reis’e, Ataman ve Cengiz Han gemileri de katılıyor…

Bakan Dönmez, Oruç Reis’in Antalya’dan demir alarak, çalışma yapacağı alana ulaştığını açıkladı. Yunanistan Başbakanı Miçotakis ise Türkiye’nin hamlesi üzerine Savunma ve Dışişleri Konseyi’ni toplama kararı aldı.

Antalya açıklarında yaklaşık 3 hafta bekleyen sismik araştırma gemisi Oruç Reis için 23 Ağustos’a kadar Navtex ilan edildi.


Oruç Reis Antalya’dan yola çıkarak araştırma yapacağı bölgeye ulaştı.


AYNI NOKTADA ARAMA

Deniz Kuvvetleri Seyir Hidrografi ve Oşinografi dairesindeki bilgilere göre sismik araştırma yapacak olan Oruç Reis’e, Ataman ve Cengiz Han gemileri de eşlik ediyor.

Sondaj faaliyetlerinin Doğu Akdeniz’de Kıbrıs açıklarında daha önce Yunanistan ile Türkiye’yi karşı karşıya getiren bölgede yapılacağı öğrenildi.


ORUÇ REİS BÖLGEDE – BAKANLIKTAN YAPILAN AÇIKLAMA

MTA Oruç Reis Sismik Araştırma Gemimiz, Akdeniz´deki yeni görevi için Antalya’dan demir alarak, çalışma yapacağı alana ulaştı.

Türkiye’nin enerji bağımsızlığı için Akdeniz´de ve Karadeniz´deki çalışmalarımız aralıksız devam edecek.


83 milyon arkanda Oruç Reis. Rast gele…


YUNANİSTAN ALARMDA

NAVTEX kararı Yunan ordusunu panikletti. Alarma geçen Atina yönetimi, Başbakan Kiryakos Miçotakis’in başkanlığında Savunma ve Dışişleri Konseyi’ni (KYSEA) acil toplama kararı aldı.

Akdeniz’de gerilimin yükseldiğini yazan Rum medyası, Türk savaş gemilerinin de Doğu Akdeniz’de konuşlandığına dikkat çekti…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!