EmiratesHaberlerSeyahat

Nijerya Mahkemesi Emirates’in Yolcuya 1.63 Milyon Dolar Ödemesine Karar Verdi!

Lagos Federal Yüksek Mahkemesi, Emirates’in bagajını kaybettiği için tek bir işadamına 1.63 milyon dolar ödemesini emretti. Söz konusu parayı nakit olarak içerdiği bildirilen çanta, 12 yıl önce Çin’e yaptığı bir yolculuk sırasında kaybolmuştu…

Nijeryalı bir işadamı, Orji Prince Ikem, 2007’de, Lagos’tan Çin’e Emirates ile seyahat ediyordu. Yolcunun, Çin’de mal satın almak için aldığı 1.63 milyon dolarlık bir meblağ el çantasında vardı. Lagos’tan Dubai’ye, ardından Hong Kong’a ve son olarak Çin’de Guangzhou’ya çok duraklı bir rota uçuyordu . Yolcuya göre, Emirates personeli, yolcu salonunda ona yaklaşmış ve bagajlarla ilgilenmeleri konusunda ısrar etmişti. Ikem’in yanında taşıdığı nakit miktarı göz önüne alındığında havayolunun bakımının daha güvenli olacağını iddia ettiler.

İkem mahkemeye çantaların teslim edilmesine direndiğini, ancak uçağını kaçırmaktan korktuğunu söyledi. Bu nedenle, bagajını bıraktı ve çantalar için EK428682 ve EK428683 etiket numaralarını aldı. Havayolu, varış noktasına vardıklarında çantaları iade edeceğini söyledi. Ikem çantalarını bir daha hiç görmedi.

O zamandan beri yolcu, parasını geri almaya çalışmak için 12 yıllık bir savaşla karşı karşıya kaldı. Kişisel eşyaların yanı sıra, çantaların kendi parasının 700.000 $’ını içerdiğini söylüyor. Buna ek olarak, paketler halinde çantada 930.000 dolar daha vardı. Bu meblağ, ürün bedelini ödemek için parayı Çin’e götürmesini isteyen başka bir işadamı, Olisaemeka Ugwunze’ye aitti.

Emirates, Murtala Muhammad Uluslararası Havaalanı’ndaki bagaj işleme süreçlerinin Nijeryalı Aviation Handling Company’nin (NAHCO) yetkisi olduğunu savundu. Yine de, bu hafta Yüksek Mahkeme kararını emirates’i tazminat ödemeye mahkum etti.

Nijerya medyasına göre, Yüksek Mahkeme davacının haklı olduğuna karar verdi.

KARAR

Her iki tarafın açtığı tüm işlemleri ve anlaşmalarını okudum ve tespit edilecek tek sorunun davacının bu mahkeme önünde aranan yardımlara hak sahibi olup olmadığı olduğuna karar verdim. İtiraz edilmeyen bir iddia kabul edilmiş sayılır, bu davada sanıklar tanık çağırmadı, bunun yerine davayı davacının davasına dayandırır, bu da davacının iddia ettiği ve savunmalarının kabul edildiği anlamına gelir.

Emirate Airlines’ın 1.63 milyon dolarlık bir bagajı teslim etmeyerek müşteriye olan yükümlülüklerini yerine getirmediğini düşünüyorum.

Emirates Havayollarının davacıya 1.63 milyon dolar tutarında ödeme yapması emri; sanığın sanığa tazminat olarak 50 milyon N $ ödemesi kararı alınmıştır.

Taraflar kendi masraflarını karşılayacaklardır.

Emirates tarafından ödenecek meblağ, kayıp paranın maliyetinin yanı sıra, Ikem’in davasıyla mücadele ettiği 12 yıldır yaşadığı “Anlatılmamış Zorluklar Ve Kazanç Kaybı” nedeniyle yaklaşık 131.000 $ ‘lık bir cezayı karşılayacak…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAEmirates

Bu Haber Yorumlara Kapalı!