Askeri HavacılıkHaberler

Modernize Edilmiş Panavia Tornado Airbus Tesislerinden Çıktı!

Modernize edilmiş ilk Panavia Tornado, Almanya’nın Manching kentindeki Airbus tesislerinden havalandı. Uçak, Alman Hava Kuvvetleri Luftwaffe’nin Taktik Hava Kuvvetleri Kanadı 33’e aitti…

Airbus Tornado muharebe uçağında gövde ömrünü uzatacak. Süreç, hizmet ömürlerini 6.000 uçuş saatinden 8.000’e çıkaracak. Böylece uçak, 2030 yılının sonuna kadar hizmette kalacak.

43 + 42 olarak tanımlanan bu ilk uçağın ömrünü uzatmak için altı Luftwaffe askeri ve 14 Airbus çalışanı neredeyse tüm uçağı söktü. Onarım veya değişim gerektiren tüm parçaları belirlediler.

Halka çerçeve gibi bazı parçaların, hiçbir zaman değiştirilmeyecekleri için tamamen yeniden üretilmesi gerekiyordu. Luftwaffe‘den Çavuş Lars König, “Gereken 400 Kadar Yapısal Parçanın Her Biri İlk Kez Yeniden Üretildi Ve Yeniden Kuruldu” diye açıkladı.

NATO nükleer paylaşım anlaşmasının bir üyesi olarak Almanya, nükleer saldırı yapabilecek bir savaş uçağı filosu bulundurmak zorundadır. Eurofighter Typhoon’un bu tür görevler için onaylanması bir süredir düşünülüyordu. Almanya sonunda yaşlanan Tornado’nun yerine Super Hornet’i seçti…

Senin İçin Önerilenler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!