HaberlerSivil Havacılık

MH370 ; Kayıp Malezya Uçağı Lazer Silahı Kullanılarak Askeri Operasyonla Düşürüldü!

MH370’in gizemi, 7 yıl önce ortadan kaybolmasından bu yana hala tartışılıyor. Çeşitli teoriler öne sürüldü ve araştırmacı bir gazeteci hayati kanıtları topladığına inanıyor…

Yeni bir kitap, MH370‘in Vietnam yakınlarında şok edici bir örtbas operasyonunda vurulduğunu iddia etti.

Hint Okyanusu‘nun birçok kıyısında birçok enkaz parçası bulundu ancak MH370 Sefer Sayılı Uçuşun gizemi uluslararası çabalara rağmen çözülemedi. Yaklaşık dört yıl boyunca Hint Okyanusu’nun neredeyse aranmadık nokta kalmadı, 2018 yılında yayınlanan 450 sayfalık resmi rapor ise gizemin daha da büyümesine neden oldu.

Raporda uçağın neden gece yarısı aniden rota değiştirdiği ve saatlerce yeni rotasında yol aldığına dair mantıklı bir bilgi de yoktu. Sadece kanıt bulunmadığından bütün ihtimallerin göz önünde bulundurulması gerektiği belirtildi.

239 kişiyi taşıyan uçak, 8 Mart 2014’te Kuala Lumpur, Malezya‘dan Çin’e giderken kayboldu. Araştırmacı gazeteci Florence de Changy, gizem hakkında yeni bir kitap yayınlıyor. Uçağın kaybolduğu gün yeni bir Lazer Silah sisteminin veya lazer güdümlü bir füzenin test edildiğini belirten gazeteci, yolcu uçağının vurulmasının yanlış ellere gidecek özel kargonun durdurulması için hedef alındığını açıkladı.

Araştırmasına uçak kaybolduktan bir hafta sonra başlayan ödüllü Fransız gazeteci Florence, bunun gemide gizlice bulunan yasadışı malları örtbas etmek için bir “Yönlendirme Operasyonu” olduğunu iddia ediyor.

O sırada yeni bir lazer silah sistemi test ediliyordu. “Düşürülme, uçağın özel yükünün yanlış ellere ulaşmasını önlemek için son çare olabilirdi.” Bu tür ayrıntıları yalnızca askeri veya istihbarat kaynakları sağlayabilir. Kitabımın gücü, zamanlamada ve Vietnam’ın kuzeyindeki gece 2:45 civarında bir felaketi kanıtlayan ipuçları kümesinde yatıyor.

The Sun’a Açıklama Yapan Florence “O sırada yeni bir Lazer Silah sisteminin test edildiğini” açıkladı. Ona göre, uçağın düşürülmesi uçağın özel yükünün “Yanlış Ellere Ulaşmasını” önlemek için “Son Çare” olabilirdi. De Changy’nin teorisi, felaketin kuzey Vietnam’da 2:45 civarında gerçekleştiğini gösteriyor. Rapora göre, istihbarat kaynakları iki ABD radar uçağının MH370 ile 01:21 ve 02:25 arasında iletişim kurduğunu söyledi. Ayrıca, başka bir üçüncü uçak, Malezya Havayolu mürettebatı saat 02:37’de iniş duyurusu için Vietnam’daki Ho Chi Minh Şehri hava trafik kontrolüne konuşmadan önce sabah 01:30’da temas kurdu…

Kitapta MH370’in pilotu Zahari Ahmed Şah’ın arkadaşı Peter Chong’un bir tanıklığına da yer verildi. Kendisi de pilot olan Chong, trajediden günler sonra Tayland Körfezi’nin üstünde uçtu. Chong’un ifadesine göre, uçuş sırasında kabin ekibinin uyarısıyla aşağı baktı, Tayland Körfezi’nde bir enkaz vardı ve ekipler hassas bir arama operasyonu yürütüyordu.

ABD’li uzmanlar tarafından ortaya atılan ‘İntihar’ teorisi büyük ilgi toplamıştı. Ancak araştırmalardan pilotun psikolojik veya mali sıkıntısının olmadığı ortaya çıkmıştı…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!