HaberlerHavayoluSeyahatSivil Havacılık

Malezya Havayolları 2050 Yılına Kadar Net Sıfır Emisyona Sahip Olmak İstiyor!

Malezya Havayolları, 2050 yılına kadar sıfır net emisyon elde etmek istediğini söyledi. Malezya Havayolları’nın ana şirketi olan Malaysia Aviation Group (MAG), Yaptığı açıklamada sosyo-ekonomik gelişme ile birlikte 2050’ye kadar net sıfır karbon emisyonunu hedeflediklerini açıkladı…

Asya’nın önde gelen Seyahat Ve Havacılık Hizmetleri olma hedefi doğrultusunda MAG Grubu, çevresel etkileri en aza indirerek sürdürülebilirliği entegre etmeyi amaçlamaktadır. Açıklamada grubun hedefleri hakkında konuşurken, MAG Grup İcra Kurulu Başkanı Yüzbaşı İzham İsmail şunları söyledi.

İleriye bakarken ve ulusal havacılık hizmetleri grubu için daha parlak bir gelecek yaratmaya çalışırken, bilinçli olmalı ve içinde bulunduğumuz toplulukları da yükselten ve koruyan bir gelecek yaratmak için çalışmalıyız. Uzun vadede, sürdürülebilirlik girişimlerimiz bizi daha sorumlu, verimli ve etkili bir kuruluş olmaya yönlendirecek; karakter ve zihniyete sahip çevreye duyarlı, iş gücü uzmanlığımızı güçlendiren ve geliştiren liderlik, güvenlik liderliğine öncülük etme sorumluluğu, uyumluluğun ötesine geçme deneyimi ve karlılığı ve esnekliği sürdürme ve büyütme becerisi. Dokunduğumuz hayatların gelişmeye devam etmesini sağlamak için birlikte daha yeşil bir dünya yaratacağız ve ulusal taşıyıcı olarak aktif bir şekilde rolümüzü oynayacağız ve ulusun her zamankinden daha yükseğe uçmasına yardımcı olacağız.

Kuala LumpurLondra rotasında bir Malaysia Airlines Airbus A350‘nin konuşlandırılmasında görülebileceği gibi, yenilikçi önlemler şimdiden olumlu sonuçlar veriyor. Londra Heathrow Havalimanlarının uzun pisti nedeniyle, pilotlar uçağı durdurmak için boşta kalan ters gücü kullanıyor. Bunu yapmak, iniş başına 18 kilogram yakıt tasarrufu sağlar, bu da aylık 3.420 kilogram karbondioksit tasarrufu anlamına gelir.

Bununla birlikte, pilotlar inişten sonra taksi yaparken yalnızca bir motor kullanıyor, bu da 50 kilogram daha yakıt tasarrufu sağlıyor ve uçuş başına 158 kilogram karbondioksite eşdeğer.

Şu anda Malezya Havayolları, altı temel unsura odaklanan 23 sürdürülebilirlik meselesinde 66 girişim üzerinde çalışıyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!