Haberler

Lukaşenko’nun Seçimler Sonrası Türkiye’ye Kaçtığı İddia Ediliyor!

Bugün yapılan seçimlerde oy çaldığı iddia edilen Belarus diktatörü Lukaşenko’nun Türkiye’ye geldiği iddia edildi…

Bugün itibariyle seçime giden Belarus’ta sular durulmuyor. Oyların çalındığı iddiasıyla sarsılan ülkede, muhalif liderlerin seçime girmesinin engellenmesiyle başlayan protestolar seçim sonrası polisle çatışmaya dönüştü.
 
Oyların çalındığı iddiaları ve askerlerin devriyeleriyle süren seçimlerde bir çatışma çıkma ihtimali açıkça görülüyordu. Lukaşenko’nun seçimi ezici bir şekilde kazandığını iddia etmesinin ardından halk sokaklara dökülerek polisle çatışmaya başladı.
Lukoşenko Türkiye’ye Kaçtı!
Öte yandan ilginç bir iddia İngiliz haber sitesi Express.co.uk’tan geldi. Sitenin haberine göre Lukaşenko’ya ait Bombardier Challenger 850 model uçağın Türkiye’ye indiği görülüyor. Türkiye’de konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Lukaşenko’ya ait olduğu belirtilen uçakta kendisinin mi olduğu, yoksa ailesini mi Türkiye’ye gönderdiği bilinmiyor.
Ülkede seçimler başladığından beri internet bağlantısı kesilmiş durumda. Başkent Minsk’e giriş çıkışların seçim sabahından beri engellendiği de iddialar arasında. Avrupa’daki son diktatörlük olarak görülen ülkedeki protestoların Ukrayna benzeri bir devrime dönüşmesi ihtimali uluslararası basında birçok analize konu olmaya devam ediyor…

Kaynak : TamgaTurk.com


Bu bir sıcak gelişme haberidir. Kısa süre içinde güncellenecektir. Güncellemeler için sayfayı lütfen tekrar ziyaret edin…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!