HaberlerHavayoluLufthansaSivil Havacılık

Lufthansa Siparişlerini Daha Küçük Uçaklarla Değiştirmeyi Planlıyor!

Lufthansa, siparişlerinden bazılarını daha küçük uçak türleriyle değiştirmeyi düşünüyor. Tüm dünyada havayolları salgından zarar görüyor. Birçoğu için bu, ya erken emeklilik ya da uzun vadeli beklemeler nedeniyle filolarını değiştirmeye yol açıyor…

Bloomberg’e göre Lufthansa Group CEO’su bugün verdiği demeçte, Alman bayraklı havayolunun geniş gövdeli uçak siparişlerinin bazılarını düşürmek istediğini söyledi. Havayolu, Boeing 777X‘in başlangıç ​​müşterisi olacak. Başlangıçta Lufthansa’nın 777X için 34 kesin siparişi vardı, ancak Kasım 2019’da 14 siparişi opsiyon olarak değiştirdi.

Boeing siparişlerine ek olarak, havayolu grubunun 43 Airbus A350-900 uçağı için kesin siparişleri var. Bunlardan 17 tanesi teslim edildi. Havayolu, ilk A350‘lerini yeni görünümünde yeniden boyamaya başladı.

Havayolunun hem büyük uçak üreticileri hem de Embraer ile görüşmelerde bulunduğu belirtiliyor.

Havayolunun 777X siparişini kestiğini görmek üzücü olsa da, diğer havayolları da bunu yaptı. Geçen ay Boeing, 777X siparişlerinin üçte bir oranında düştüğünü açıklamıştı.

Bununla birlikte, havayolunun birkaç seçeneği var. İlk olarak Airbus A330neo var. Havayolu zaten A330‘a sahip olduğundan, bu makul bir seçenek olabilir. Bununla birlikte, havayolunun A321neo‘nun uzun menzilli ve ekstra uzun menzilli versiyonlarına bakarak daha da küçülme seçeneği de var…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!