A350HaberlerSeyahatSivil Havacılık

Lufthansa En Uzun Uçuşunu Planlıyor! Airbus A350 İle 15 Saat!

Lufthansa, 1 Şubat’ta Hamburg’dan Falkland Adaları’ndaki Pleasant Dağı’na 15 saatlik bir charter uçuşu düzenlemeye hazırlanıyor. Devasa 13.700 kilometrelik (7397 deniz mili) yolculuk, en sürdürülebilir uçağı olduğunu söylediği havayolunun Airbus A350’lerinden biri tarafından gerçekleştirilecek…

Pandeminin başlamasından bu yana, bazı garip ve harika rotalarda uçaklar görüldü. Bu arada hükümete bir Alman A350 de geçtiğimiz günlerde Dünyanın En Uzun A350 Uçuşunu 19 saat 13 dakikada tamamladı. Lufthansa, tek seferlik hizmetiyle biraz daha düşük hedefliyor.

Lufthansa, Hamburg’dan Falkland Adaları’na bir Airbus A350 uçurmayı planlıyor. Ancak bu uçuş sadece uzun bir uçuş olmayacak. Lufthansa‘nın 66 yıl önce faaliyete geçtiğinden bu yana gerçekleştirdiği en uzun uçuş olacak.

LH 2574 sefer sayılı uçuş, 92 yolcu ile 1 Şubat’ta Hamburg’dan kalkacak. Lufthansa‘nın 600’den fazla kabin ekibi tarihi uçuş üzerinde çalışmak için başvurdu. Ekip ayrıca öngörülemeyen herhangi bir şeyle başa çıkmak için bakım ve işleme personelini de hazırda tutuyor.

Mürettebat, özel covid ile ilgili önlemlere ek olarak, uçuş için ek hazırlıklardan da geçti. Buna iniş alıştırması, uçuş için özel elektronik haritalarla eğitim ve Mount Pleasant askeri üssü ile işbirliği içinde yakıt gereksinimlerinin dikkatlice planlanması dahildir.

Uçağın 20 Şubat’ta Almanya’ya dönmesi planlanıyor. Ancak, yola çıktığı Hamburg’a dönmek yerine, Lufthansa’nın Münih’teki A350 üssüne geri dönecek…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAA350

Bu Haber Yorumlara Kapalı!