Loyal Wingman Boeing / Avustralya Hava Kuvvetleri

Loyal Wingman, Avustralya Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAAF) ile işbirliği içinde Boeing Avustralya tarafından geliştirilen yeni bir insansız hava aracıdır…

Gelişmiş İnsansız Sistem, mevcut insanlı uçakların yanında uçabilecek ve ekip görevlerini yürütmek için Yapay Zeka (AI) kullanacak. Gözetleme, keşif ve erken uyarı görevlerini yerine getirebilme kabileyetlerine sahip.

İHA Loyal WingmanBoeing Airpower Teaming System bir parçası olarak inşa ediliyor. Avustralya‘nın Joint Strike Fighters (JSF), Super Hornets ve Growlers ve pilotları gibi en değerli savaş uçaklarını korumak ve desteklemek için kullanılacak. İnsansız uçak (İHA), Avustralya Savunma Kuvvetlerinin çevikliğini ve kabiliyetini artırmaya da yardımcı olacak.

Avustralya Hükümeti, Loyal Wingman İHA‘sının geliştirilmesi için 40 milyon Avustralya doları (25.6 milyon $) kadar yatırım yaptı. Aynı zamanda Boeing‘in ABD dışında yeni bir insansız uçak programına yaptığı en büyük yatırımdır.

Loyal Wingman Siha/İHA Özellikleri

Loyal Wingman Boeing‘in 50 yılı aşkın bir süredir Avustralya‘da tasarlanıp inşa edilen ilk savunma platformudur.

Loyal Wingman Tasarımı Ve Özellikleri

Loyal Wingman‘ın gövdesi, daha hafif ve dayanıklı bir platform sağlayan gelişmiş bir reçine infüzyon işlemi kullanılarak kompozit malzemelerden yapılmıştır. Dijital mühendislik ve gelişmiş kompozit malzemeler, uçağın maliyet ve çeviklik hedeflerine ulaşmada daha da yardımcı olacaktır.

Uçağın uzunluğu 11,7 m ve kanat açıklığı 7,3 ​​m’dir. İHA, ses altı hızda uçma ve 2.000 km’den fazla menzile ulaşma kabiliyetine sahip…

Loyal Wingman Özellikleri

Yapay zeka kullanımı ile bağımsız uçma yeteneğine sahip olacak ve insanlı uçaklar güvenli bir mesafe muhafaza edecektir. İstihbarat, gözetleme ve keşif (ISR) ve taktik erken uyarı görevlerine izin veren sensör paketleri ile entegre edilecek.

Uçağın burun bölümü, uygun görevleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için farklı sensör yükleri ile yeniden yapılandırılabilir.

İnsansız uçak sistemi, değiştirilebilir modüllere yerleştirilecek sensörler ile donatılacaktır. İnsanlı bir uçağın, birden fazla drondaki modüler ATS yüklerinin yardımıyla aynı anda gözetleme, navigasyon ve taktik operasyonlar gerçekleştirmesine izin verir…

Senin İçin Önerilenler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!