Haberler

Kuzey Kore : ABD’yi Çok Vahim Durumda Bırakacak Yanıt Veririz!

ABD Başkanı Biden’ın Pyonyang yönetiminin nükleer programına yönelik “Amerikan güvenliği ve dünyanın güvenliğine ciddi tehditler oluşturuyor” sözlerine Kuzey Kore’den sert yanıt geldi…

ABD Başkanı Joe Biden’ın Kongre’de, görev başındaki 100 günü dolayısıyla yaptığı “Kuzey Kore ve İran’ın nükleer programlarının “Amerikan güvenliği ve dünyanın güvenliğine “ciddi tehditler oluşturuyor” sözleri Pyonyang yönetimini kızdırdı.

Kim Jong-un yönetimindeki Kuzey Kore’den ABD’ye sert uyarı geldi. Kuzey Kore, ABD Başkanı Biden’ın yönetimini kendilerine düşmanca siyaset yürütmekle suçladı.

Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden’ın politikalarının ‘saldırgan’ olduğu ifade edilerek, “ABD’yi çok vahim durumda bırakacak yanıt veririz” denildi.

Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı ABD Temsilcisi Kwon Jong Gun, Biden’ın Kongre’deki konuşmasının ‘kabul edilemez ve büyük bir gaf’ olduğunu ifade etti. Kuzey Kore medyasına konuşan Gun, “Biden’ın ifadeleri, ABD’nin yarım yüzyıldan fazla süredir yaptığı gibi Kuzey Kore’ye yönelik düşmanca politikayı uygulamaya devam etme niyetini açıkça yansıtıyor” dedi.

Biden geçtiğimiz hafta Kuzey Kore’nin nükleer programının küresel güvenliğe “Ciddi Bir Tehdit” olduğunu ifade ederek, Beyaz Saray’ın Kuzey Kore karşı “Kalibre Edilmiş” bir yaklaşım benimseyeceğini belirtmişti…

Pyongyang yönetiminden arka arkaya çok sert açıklamalar geldi.

Biden’ın sözlerine en sert yanıt ise Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo Jong’dan geldi. Aynı zamanda hükümette üst düzey bir görevde olan Kim Yo Jong, Güney Kore’yi eleştirerek, “Güney Kore’ye kaçanlar Kuzey Kore’ye doğru içinde para olan balonlar gönderdi. Bu kabul edilemez. Güney’deki insan artıklarının yaptıkları hamleler ülkemiz için çok ciddi bir tehdit oluşturuyor ve buna yanıtımız ağır olacak” dedi.

Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo Jong, çok sert ifadeler kullanarak gerilimi tırmandırdı…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments