ABD merkezli havayolu şirketi JetBlue, koronavirüslü yolcuya ömür boyu uçuş yasağı koydu. Koronavirüs nedeniyle şimdiye kadar 6 bine yakın kişi hayatını kaybetti. Virüs salgını nedeniyle binlerce uçuş iptal edildi. Birçok ülke de sınırlarını kapattı veya salgın görülen ülkelere uçuşu yasakladı…

Alınan önlemlere rağmen yolculuklarda koronavirüslü yolculara rastlanıyor. Bir yolcu, virüslü olduğunu bilerek uçuş yaptı. Bilerek yolculuk yaptığı için de ömür boyu uçuş yasağı aldı.

ABD merkezli havayolu şirketi JetBlue, geçtiğimiz günlerde oldukça dikkatsiz ve umursamaz bir yolcusuna ömür boyu uçuş yasağı getirdi. Uçuş yasağı getirilen yolcu, uçuş öncesi girdiği korona testinin sonuçlarının uçuş sırasında pozitif olduğunu söyleyerek iniş sonrasında ekibe haber verdi.


Yolcu, uçağa binmeden önceki günlerde de süren şüphesinden ötürü koronavirüs testine de girdi. Yolcu, test sonuçları açıklanmadan uçağa binerek yolculuğa çıktı. Peki test sonuçları ne oldu?


Yolcunun telefonuna uçuş esnasında bir mesaj geldi. Mesajda girdiği korona testinin sonucunun pozitif olduğu yazmaktaydı. Yani yolcunun şüpheleri doğru çıktı ve böylece kendisi diğer insanlara korona virüsü bulaştırma riskini taşıdığını fark etti ancak bu süreç boyunca uzmanların hiçbir uyarısına uymadı.


Korona virüs olduğunu öğrenen yolcu, durumunu uçak indikten sonra uçuş görevlilerine “az önce bunu öğrendim” şeklinde açıkladı.


JetBlue havayolları, yolcunun kendi uçuş ekibini, yolcularını ve diğer insanları tehlikeye sokmasından dolayı yolcuya hayat boyu uçuş yasağı getirdi. Yolcu, hayatı boyunca bir daha JetBlue havayollarıyla uçamayacak.


New York ve New Jersey’deki havalimanı yetkilileri, güvenlik kamerasından yolcunun geçtiği her noktayı tarayarak bu bölgeleri temizlemeye başladı. West Palm Beach’deki havaalanında JetBlue uçağından inen yolcuların bulunduğu bekleme salonu da temizlenen bölgeler arasında yer aldı…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!