HaberlerHavayoluSivil Havacılık

Koronavirüs Krizi SWISS Air’deki Kazançları Ciddi Şekilde Etkilemeye Devam Ediyor!

Dünya çapındaki koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler, SWISS dahil olmak üzere küresel havacılık sektörünü ağır şekilde etkilemeye devam ediyor…

Koronavirüs salgınına karşı olarak alınan tedbirler, 2020 üçüncü çeyrek döneminde küresel havacılığı ve dolayısıyla İsviçre Uluslararası Hava Yollarını (SWISS) önemli ölçüde etkilemeye devam etti. SWISS, yaz aylarında hizmetleri kademeli olarak başlangıçtaki beklentilerin ötesinde bir ölçüde eski haline getirmeyi başardı. Ancak artan seyahat kısıtlamaları, ağustos ortasından itibaren talebin yeniden canlanmasını engelledi.

2020 yılının ilk dokuz ayında toplam gelirler %61.8 düşüşle 1.54 Milyar İsviçre Frangı olarak gerçekleşti. Faaliyet zararı daha da artmış ve ilk dokuz ayda 414,7 milyon CHF’ye ulaşmıştır.

SWISS Finans Direktörü Markus Binkert, “Çeşitli karantina hükümlerinin son birkaç ayda müşterilerimizin rezervasyonları üzerinde yarattığı felç edici etkisi göz önüne alındığında, bu dokuz aylık işletme sonucu beklentilerimizle uyumludur” dedi. “Titiz nakit ve maliyet yönetimi ile üçüncü çeyrekte nakit akışını en aza indirmeyi başardık. Ve son derece zorlu piyasa ortamına rağmen, banka kredileri ve likiditemiz risk altında değil.” açıklamasında bulundu.

Koronavirüs vakalarındaki son küresel artışlar ve bununla bağlantılı olarak dünya çapında seyahat kısıtlamalarının sıkılaştırılması göz önüne alındığında, Havacılık Sektörü bu yılın dördüncü çeyreğinde daha da düşecek. Sonuç olarak, SWISS’in 2020’deki işletme zararlarının daha da artması muhtemel ve 15 yıl sonra ilk defa şirket olumsuz bir yıllık kazanç sonucu bildirecektir…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!