HaberlerHavacılıkSeyahatSivil Havacılık

KLM Tüm Kıtalararası Uçuşları Durduruyor!

Hollandalı havayolu KLM, bu hafta Cuma gününden itibaren tüm kıtalararası uçuşları ve bazı Avrupa hizmetlerini durduracak. Uygulama, hükümetin mürettebat dahil tüm yolcuların uçmadan önce hem bir PCR hem de antijen testi yaptırması gerekliliğinin bir parçası. KLM, mürettebatın denizaşırı yerlerde mahsur kalmasını önlemek için bu hareketin gerekli olduğunu söylüyor…

Amsterdam‘ın Schiphol Havalimanı, KLM‘nin uçuşların çoğunu durduracağını açıklamasıyla bu haftanın sonunda oldukça sessiz olacak. Havayolu, hükümetin yeni COVID gereksinimlerine yanıt olarak tüm kıtalararası uçuşları ve bazı Avrupa uçuşlarını askıya almak için zorlu bir karar aldı.

Hollanda bugün, tüm ülkelerden tüm yolcuların, ülkeye uçağa binmeden önce hem Negatif Antijen Testi sonucu hem de Negatif PCR sonucu taşımasını şart koşacağını duyurdu. Bu, geçen hafta açıklanan daha sıkı test gereksinimlerinin bir genişlemesi.

Hollandalı Havayolu KLM için anlaşmayı bozan şey çifte test şartıdır. Bu, mürettebatın bir üyesini, eve dönüş uçuşundan önce pozitif test etmesi durumunda yabancı bir ülkede mahsur bırakma riski olduğunu söylüyor.

KLM, bu gereklilik yerine getirilirken uluslararası uçuş gerçekleştirmenin imkansız olacağını söylüyor.

KLM : Testleri pozitif çıktığında ekiplerin uzak bir ülkede sıkışıp kalma riskini almak istemiyoruz. Bu yüzden Cuma gününden itibaren, tüm kıtalararası uçuşları ve Avrupa noktalarına yapılan tüm uçuşları durduracağız.

Yolcu sayısının az olması ve katı seyahat kısıtlamaları göz önüne alındığında, yolcu trafiği üzerindeki etkinin önemli olması muhtemel değil. Ancak, kargo söz konusu olduğunda biraz daha endişe verici çünkü kargo operasyonları da çalışamayacak.

KLM : Mürettebat bunun için de teste girmek zorundadır. Aslında temel seyahat ve kargo için turuncu ve kırmızı ülkelere uçtuk. Ancak bu artık mümkün değil.

Hollanda hükümeti, Havayolu mürettebatı için muafiyetler olmaksızın, COVID’in ülkede yayılmasını kontrol altına almak için açıkça güçlü adımlar atarken, KLM’nin önemli hizmetlerine devam etmesi imkansız olacak. Uçağın kapanmasının ne kadar süreceği hakkında bir bilgi yok…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!