HaberlerHavayoluSeyahat

Kanada Aşılı Yolcular İçin 14 Günlük Karantina Kurallarını Gevşetiyor!

Kanada, uluslararası sınır kısıtlamalarının gevşetilmesini izliyor ve sıranın başında tam aşılı yolcular geliyor. Kanada sınırları, komşu ABD’den gelen yolcular da dahil olmak üzere 2020’den beri çoğu gezgine kapalı. Ancak aşılama oranlarının artmasıyla Kanada hükümet yetkilileri bu kuralların yakında değişebileceğini belirtiyor…

Geri dönen Kanada vatandaşları da dahil olmak üzere Kanada’ya girmesine izin verilen yolcular, şimdi 14 Günlük Zorunlu Karantina dönemleriyle karşı karşıya. Normalde yoğun yaz sezonu devam ederken, Kanada‘nın havayolu endüstrisi sınır kurallarının hafifletilmesi için baskı yapan birçok paydaş arasında yer alıyor.

Kanadalıların %8’inden fazlası ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet edenlerin %42’si şu anda tam olarak aşılanmıştır, Kanadalıların %60’ı ve güney komşularının %52’si en az bir doz aşı oldular.

Kanada ve ABD arasında zorunlu olmayan seyahatleri sınırlayan bir anlaşma 21 Haziran’da sona eriyor. Birçoğu bunun Kanada‘nın seyahat kısıtlamalarını değiştirmek için iyi bir zaman olduğuna inanıyor.

Kanada Başbakanı Trudeau, “Kanada’da sayılar düşerken, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünyanın başka yerlerinde sayılar düşmeye başladıkça, turistleri aşamalı bir şekilde karşılamaya nasıl başlayacağımıza bakıyoruz” dedi.

Başlangıç ​​olarak, yalnızca tam aşılı yolcuların Kanada‘ya girmesine izin verilecek. Trudeau bir zaman çizelgesi belirtmedi, ancak Kanada hükümet yetkilileri gayri resmi olarak yerel medyaya Temmuz tarihinin muhtemel olduğu konusunda bilgi veriyor.

Bununla birlikte, bu, aşılamanın devam etmesine ve başka enfeksiyon dalgası olmamasına bağlı kalır…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments