Türkiye

Kadir Topbaş Koronavirüs Nedeniyle 76 Yaşında Hayatını Kaybetti!

Bir süredir koronavirüs tedavisi gören İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eski Başkanı AKP’li Kadir Topbaş 76 yaşında yaşamını yitirdi. Topbaş için yarın öğlen namazı vakti Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenleneceği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve çok sayıda siyasi isim Topbaş’ın ardından bir mesaj yayınlayarak, başsağlığı diledi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Topbaş’ın ardından başsağlığı mesajı yayınlayarak, “Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

Kadir Topbaş için yarın öğlen namazı vakti Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenleneceği öğrenildi. Topbaş’ın, Fatih Camii haziresine defnedileceği kaydedildi.

Kadir Topbaş’ın oğlu ile konuşan Candaş Tolga Işık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı : Az önce Kadir Topbaş ‘ın oğlu Ömer Topbaş’la konuştum ‘Babam covidi atlattı ama sonrasında bağışıklığın düşmesiyle çoklu organ yetmezliği gelişti ve tekrar yoğun bakıma alındı. 30 dakika önce de babamı kaybettik’ dedi. Allah rahmet eylesin yakınlarına sabır versin.

Kadir Topbaş’ın yaşamını yitirmesinin ardından siyasiler başsağlığı mesajı yayınladılar.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

Covid-19 tedavisi nedeniyle bir süredir yoğun bakımda olan, 13 yıl boyunca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak şehrimize önemli hizmetler sunan Kadir Topbaş’ın vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrendim. Yakınlarına, sevenlerine ve İBB ailemize baş sağlığı dilerim.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eski belediye başkanı Kadir Topbaş’ın hayatını kaybettiğini öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı dilerim.

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu

Kadir ağabeyimiz, eski İBB Başkanımız Kadir Topbaş Rahmet-i Rahman’a kavuştu. Cenab-ı Allah mekanını cennet eylesin. Ailesine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın, Covid-19 sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Bir süredir koronavirüs tedavisi gören İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eski Başkanı AKP’li Kadir Topbaş 76 yaşında yaşamını yitirdi…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRATürkiye

Bu Haber Yorumlara Kapalı!