JetBlue’nun pilotları JetBlue-American Airlines ortaklığını reddetti. JetBlue pilotları ortaklık sırasında işlerinin güvenli olmasını sağlamak istediklerinden, aksilik JetBlue ve Amerikan ortaklığını biraz geciktirecek…

ALPA tarafından temsil edilen JetBlue pilotları, 16 Şubat’ta yayınlanan bir açıklamada, JetBlue’nun American Airlines ile olan ortaklığını ileriye taşıyacak geçici bir anlaşmayı reddettiler.

Uygun seçmenlerin %92’sinden fazlası oylamaya katıldı. Pilotların %53,7’si geçici anlaşmanın onaylanmasına karşı oy kullandı.

JetBlue‘nun pilotlarıyla yaptığı 2018 toplu pazarlık sözleşmesi, JetBlue’nun diğer havayolları ile ortak girişim anlaşmaları uygulama yeteneğini kısıtlıyor.

Geçici anlaşma, JetBlue’ya American Airlines ortaklığıyla ilgili bu kısıtlamalardan biraz rahatlama sağlayabilirdi. 10 yıllık yardım karşılığında pilotlar ek ücret artışı ve iş güvenliğinde bir miktar iyileştirme alacaklardı.

Amerika Birleşik Devletleri Ulaştırma Bakanlığı (DOT) zaten American-JetBlue ortaklığı onayladı. Bu ortaklık, iki taşıyıcının bazı Slot konumlarından vazgeçmesini ve aynı zamanda iletişimlerinin bir kısmını sınırlamasını gerektiriyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAABD

Bu Haber Yorumlara Kapalı!