İtalyan bölgesel start-up havayolu EGO Airways, 7 Ocak’tan itibaren çeşitli İtalyan şehirleri arasında rota ağı kurmaya başladığını duyurdu. Başlangıçta, havayolu Forli Luigi Ridolfi’de bulunan 2 Embraer E190 ile operasyonlara başlayacak Kuzey İtalya’nın Emilia-Romagna bölgesindeki Havalimanı (FRL) ve Sicilya adasındaki Catania Fontanarossa Havalimanı…

EGO Airways’in uzun vadeli hedefi, Lombardiya, Piedmont ve Liguria’nın idari bölgelerine hizmet veren kuzey İtalya‘nın en büyük havalimanı olan Milan Malpensa’ya (MXP) yolcu hizmeti sağlayarak diğer havayolları ile ortaklık kurmaktır. EGO Airways şu anda WDL Aviation‘a ait yalnızca 1 Embraer E190-100LR‘ye sahip.

Havayollarının 3 hizmet sınıfı için biletler zaten satışta. Bununla birlikte, 2 üssü Forli ve Catania arasında günde 2 kez sefer yapan uçuşlar 25 Mart’a kadar başlamayacak.

28 Mart’tan itibaren EGO Airways, Bari Karol Wojtyła Havalimanı’ndan (BRI) Floransa Havalimanı’na (FLR) ve Floransa Havalimanı’ndan Parma Havalimanı’na (PMF) uçuşlar ekleyecek. 3 rotanın her birine 8 haftalık uçuşla hizmet verilecek. 30 Mart’ta EGO Airways, Lamezia Terme Uluslararası Havalimanı (SUF) ile Floransa, Forli ve Palma arasında haftada 6 uçuşla 3 rota daha başlatacak.

Yaz için EGO Airways, 4 Haziran’da Catania Fontanarossa Havalimanı (CTA) ile Floransa Havalimanı (FLR) arasında haftada 12 uçuşla 4 yeni rota başlatacak. Haziran ayrıca CTA ve PMF arasında günde 2 kez hizmete başlayacak. Floransa ve Cagliari havalimanlarında ayrıca Milano Bergamo (BGY) ve Roma Fiumicino (FCO) için yeni EGO Airways Uçuşları olacak.

EGO Airways Hakkında

EGO Havayolları, 2019 yılında kuruldu ve havacılık sektöründe uzun yıllara dayanan deneyime sahip üç İtalyan girişimci tarafından faaliyete geçti. Havayolu kendisini, müşterilerin uçuş deneyimlerini özel hazırlanmış bir web sitesinden seçmelerine olanak tanıyan tamamen İtalyan bir havayolu olarak tanımlıyor. Sitede, müşteriler sadece uçmak istedikleri hizmet sınıfını seçmekle kalmıyor, aynı zamanda romantik bir hafta sonu için havaalanına ve hatta otellere limuzin servisi gibi ekstralar için rezervasyon yapabilirler. Havayolu, otantik bir İtalyan tecrübesi hissi yaratmayı hedeflerken, aynı zamanda en taze yerel malzemelerle hazırlanan gurme yiyecekler de sunacak…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!