HaberlerHavalimanıHavalimanlarıSeyahat

İsrail’de Yeni Tür Covid-19 Mutasyonu Ortaya Çıktı! Havalimanları Kapatılıyor!

İsrail’de, yeni tip koronavirüsün (Covid-19) mutasyona uğramış yeni bir türünün ortaya çıktığı bildirildi. Cumartesi gece yarısı, ülkeye giren herkesin negatif koronavirüs testi göstermesini zorunlu kılan bir hükümet kararı yürürlüğe girdi…

İsrail Askeri İstihbarat Şubesinin (AMAN) hazırladığı raporda, İsrail’de tespit edilen virüsün yeni mutasyonunun çok daha hızlı yayılabileceği belirtildi.

Raporda, Covid-19‘a yakalanıp iyileşmiş ya da aşılanmış olsalar da tüm yurt dışından gelenlerin yeniden karantina altına alınması gerektiğinin zorunlu olduğu vurgulandı.

Çeşitli ülkelerde Covid-19‘un yeni mutasyonlarına rastlandığına işaret edilen raporda, bunları kontrol etmenin oldukça zor olduğunun altı çizildi.

Gazetenin haberinde Başbakan Binyamin Netanyahu’nun, Sağlık Bakanlığı ve hükümete bağlı Ulusal Güvenlik Konseyi üyeleriyle, ortaya çıkan yeni mutasyonun yaygınlaşması nedeniyle Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanı’nın iki hafta süreyle geliş gidişlere kapatılması konusunu görüşeceği aktarıldı.

Başbakan Benjamin Netanyahu, Pazar günü hükümete, artan sayıda koronavirüs mutasyonundan duyulan korkuların ortasında, tüm yabancı ve İsrailli yolcuların Ben-Gurion Havaalanından giriş ve çıkışlarını yasaklama önerisinde bulunacak.

Hükümet tarafından onaylandığı takdirde, kısıtlamalar 14 gün boyunca tüm uçuşlarda geçerli olacak…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!