HaberlerİsrailTürkiye

İsrail Savunma Bakanlığı : Türkiye’ye Deprem İçin Yardım Etmeye Hazırız!

İsrail, Ege Denizi’nde meydana gelen deprem dolayısıyla Türkiye’ye arama kurtarma ekibi göndermeye hazır olduğunu açıkladı…

İsrail Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Savunma Bakanı Benny Gantz’ın İsrail ordusuna bir arama kurtarma ekibini Türkiye’ye göndermek için hazırlıklara başlanılması talimatı verdiği belirtildi.

Açıklamada, İsrail ordusunun ihtiyaç duyulması halinde yaralıların tedavisi için deprem bölgesine bir sahra hastanesi kurmaya da hazır olduğu ifade edildi.

TÜRKİYE’YE ACİL YARDIM HAZIRLANMASINI EMRETTİM

İsrail Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Benny Gantz sosyal medya hesabından Türkiye’deki depreme ilişkin açıklama yaptı. İsrail Savunma Kuvvetleri’ne (IDF) Türkiye’ye acil yardım hazırlatması yönünde talimat verdiğini belirten Bakan Gantz, konuyla ilgili İsrail’deki Türk askeri ateşe ile görüşüldüğünü ifade etti. Gantz “IDF’ye Türkiye’ye acil yardım hazırlanmasını emrettim. Askeri temsilciler zaten İsrail’deki Türk askeri ataşesi ile görüştü. İsrail Devleti ve güvenlik güçleri her yerde yaralı sivillere insani yardıma her zaman ulaşacak, bu bizim manevi görevimizdir” İfadelerini kullandı.

Fransız İçişleri Bakanı depremle ilgili açıklama yaparak, “Fransa, bu korkunç olayla ile başa çıkabilmek için Türk ve Yunan halklarının yanındadır” derken, İsrail Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Benny Gantz, “Türkiye’ye acil yardım hazırlanmasını emrettim” açıklamasında bulundu…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!