HaberlerİranİsrailTürkiye

İsrail : İran Türkiye’ye Saldırı Düzenleme Hazırlığında!

İran Ordusu tarafından 5 Kasım 2018'de Talaş hava savunma sistemi tarafından İran'da açıklanmayan bir yerde yapılan tatbikatlar sırasında bir Sayyad 2 füzesi ateşleniyor. (AP aracılığıyla İran Ordusu)

İran’da geçen hafta suikasta uğrayan nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade Mahabadi’nin ölümü sonrasında bölgede ipler geriliyor. İran İsrail’i suçlarken, İsrail yönetimi , “İran, Gürcistan, Azerbaycan ve Türkiye’ye saldırı düzenleyebilir” iddiasında bulundu…

2020’nin son günlerinde Orta Doğu’da gerilim had safhada. Geçen hafta İran’ın başkenti Tahran’da ülkenin önde gelen nükleer fizikçilerinden Muhsin Fahrizade Mahabadi’nin öldürülmesinin ardından tansiyon yükseldi.

Tahran yönetimi Mahabadi’nin İsrail’in saldırısına maruz kaldığını söylerken bugün Tel-Aviv yönetiminden kritik bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamada, “İran, Gürcistan, Azerbaycan, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn gibi yakın çevredeki ülkelerde bulunan temsilcilik ya da tesislerimize saldırabilir” uyarısında bulunuldu.

İsrail’in terörle mücadele birimi Yamam, bir açıklama yaptı. Yamam, İran’ın İsrail’in ülke dışındaki diplomatik temsilciliklerine bir saldırı hazırlığında olduğunu iddia etti…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!