HaberlerHavacılıkHavayoluSeyahat

İsrail 210 Milyon Dolarlık COVID-19 Yardım Paketiyle Havayollarını Kurtaracak!

İsrail hükümeti, havayollarının koronavirüs krizini atlatmalarına ve uluslararası seyahatin bir yıl boyunca duraklamasının ortasında operasyonlarını sürdürmelerine yardımcı olmak için uzun zamandır beklenen kurtarma paketini duyurdu…

Maliye bakanlığı tarafından denetlenen bir mali yardım programının bir parçası olarak, hükümet, bayrak taşıyıcı El Al Israel Airlines ve onun düşük ücretli iştiraki Sun Dor’dan 210 milyon dolarlık Uçak Bileti satın alacak.

Maliye bakanlığından yapılan açıklamada, biletler, taşıyıcılarının önümüzdeki 20 yıl içinde uçacakları havalimanlarında görevlendirilen Havayolu güvenlik personeli için olduğunu söyledi.

Maliye bakanlığı, Uçak Bileti satın alma programının hükümetin 300 milyon dolarlık krediyi destekleme teklifinin yerini alacağını söyledi. Program, El Al’ın 105 milyon dolarlık ihraç sermayesine bağlı olduğunu da ekledi.

Bakanlık, yardım planının önümüzdeki günlerde onay için Başbakan Benjamin Netanyahu‘nun kabinesine sunulacağını söyledi.

El Al, iki yıldır zarar bildirdi ve filosunu yenilemek için borcunu artırdı. Geçtiğimiz Mart ayında İsrail‘in sınırlarını çoğu yabancı vatandaşa kapatarak mali sıkıntılarını artırdığı sağlık krizinin başlangıcında planlı yolcu uçuşlarını askıya aldı.

İsrail, yeni koronavirüs varyantlarına ilişkin endişeleri gerekçe göstererek, vatandaşlarına tekrar bazı uluslararası rotalar açmaya başladı…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!