HaberlerHavacılıkHavayolu

İsmi Açıklanmayan Yatırımcı AirAsia’ya 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak!

Ana şirket Asia Aviation PCL tarafından önerilen yeniden yapılandırma planının bir parçası olarak, ismi açıklanmayan bir yatırımcı, AirAsia Group Bhd’nin Tayland birimine 3,15 milyar Baht (100,41 milyon $) yatırım yapmayı kabul etti…

AirAsia tarafından Kuala Lumpur Borsası’nda yayınlanan bir Asia Aviation dosyası, yatırımcının tutarı faizsiz konvertibl bir kredi veya tahvil yoluyla temin edeceğini gösterdi.

Asia Aviation, COVID-19 salgınının etkilerini hafifletemediğini ve durumun normale döndüğünü düşünmediğini söyledi.

Faaliyetlerine “İstikrarlı ve etkin bir şekilde” devam etmek için yılın başında bir yatırımcı ile temasa geçerek şirketin kısa, orta ve uzun vadeli likiditesini artırma konusunda destek aradığını belirtti.

Şu anda Asia Aviation veya Thai AirAsia ile bağlantısı olmayan yatırımcının, Haziran ayında tamamlanan işlemle birlikte, Mayıs ayında işle ilgili durum tespitini tamamlaması bekleniyor. Halka arz için hazırlıkların yedi aydan fazla sürmesi muhtemeldir.

Asia Aviation ayrıca kendisini tasfiye etmeyi ve varlıklarını hissedarlarına tahsis etmeyi ve onlara Thai AirAsia‘da doğrudan hissedarlık vermeyi önerdi…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!