Falcon 8X

Özel havacılık şirketi PrivateFly bugün, yıllık gelirlerinin neredeyse %20’sinin artık bitcoin ile ödeme yapan yolculardan geldiğini duyurdu. Çevrimiçi kripto para birimi, son iki ayda bir ödeme şekli olarak sıçradı, ancak daha önce marjinal bir gelir miktarı oluşturdu. Artan popülaritesine rağmen, çok az havayolu Bitcoin’i kabul ediyor…

Şirketin son rakamlarına göre Ocak ayında yapılan uçuşların %12’si bitcoin ile ödendi. Şirket, Bitcoin ile ödeme yapanlar daha pahalı uçuşlara daha fazla para harcama eğiliminde olduğundan, gelirlerdeki artışın daha da önemli olduğunu söylüyor.

Bunlardan bazıları kazançlarını gerçekleştirmek isteyen müşteriler, bazıları ise gelecekteki artış beklentisiyle kripto para birimlerini elinde tutmak istiyor. Bu nedenle, bize Bitcoin’de üye olmanın ve hesap fonlarını geleneksel para birimine dönüştürmenin yanı sıra (bir süredir teklif ettiğimiz gibi), artık hesap fonlarının Bitcoin’de kalmasına izin veren bir üyelik programı sunuyoruz.

PrivateFly, bir teknoloji girişimcisinin Brüksel’den Nice’e uçup bitcoin kullanarak ödeme yapmasıyla 2014 yılında bitcoin ödeme seçenekleri sunmaya başladı. Yeni üyelik programı, yolcuların rezervasyon sırasında bitcoin değeri kullanılarak ücretlendirilecek bir hesaba bitcoin para birimi koymalarına olanak tanıyor. Yolcular bitcoinlerini korumak isterlerse, başka bir ödeme seçeneği ekleyebilir ve başka bir para birimi kullanabilirler.

Çoğu standart Ticari Havayolu, bitcoin’i ödeme şekli olarak kabul etmez. Bitcoin kullanmak isteyen herkesin üçüncü taraf bir seyahat acentesinden geçmesi gerekir. Ancak, birkaç ticari havayolu kripto para birimi eğilimine atladı. LOT Polish Airlines, airBaltic’in ödeme formunu kabul eden ilk ticari havayolu olmasından bir yıl sonra, 2015 yılında bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı . Japon havayolu şirketi Peach Airlines , bitcoin ödemelerini de kabul ediyor.

PrivateFly‘nin sonuçları, Bitcoin’e sahip olanların bunu uçuşlarda harcamaya istekli olduğunu açıkça gösteriyor…

Senin İçin Önerilenler

EKSTRAHaberler

Bu Haber Yorumlara Kapalı!